Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van még köztetek valaki aki...

Van még köztetek valaki aki hozzám hasonlóan hihetetlenül felnéz az orvosokra?

Figyelt kérdés

Lehengerlő az a munka, tudás, amit ők birtokolnak és végeznek személyes véleményem szerint

Ti hogy vagytok ezzel?



2021. jan. 24. 01:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek a 9-es hozzászólásoddal, viszont az államnak kéne megfizetnie az orvosokat, nem pedig a magánrendeléssel a magánszemély zsebének, meg a kis dugi pénzek, amiket odacsúsztatnak a betegek a dokinak. Németországba pl. nem kell ilyen övön aluli módszerekhez folyamodni, mert jól megfizeti az állam a dokikat, ezért megy mindenki ki. Nem csak azért mert "jaj ott jobb a fizetés", hanem mert ugyanannyi munkáért OTT 3-szor annyit fizetnek :/
2021. jan. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

11. Pontosan

Itthon meg orvoshiány van, és a hálapénz szétcseszi az egész rendszert még az orvosképzésre is rossz hatással van

2021. jan. 24. 02:27
 13/21 anonim ***** válasza:
16%
Véletlenül a 6-os válaszolót like-oltam, de "nem hasznosnak" akartam jelölni :/ Elég egyértelmű azért, hogy a Kérdező mire utalt a "nem ingyen" kifejezésével -.- ....
2021. jan. 24. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
72%

A fizetés a rendszer hibája. Az egészségügy egy olyan része az államnak ami nem hoz profitot hanem csak viszi a pénzt. Minél több pénzt teszel bele annál többet visz el. Ezért a kormány a létszükséghez elegendő minimumot teszi bele. Cserébe: fizeted a TB-t, és olyanok az orvosi bérek amilyenek és ingyenes az ellátás (ami tudom, hogy egy vicc, de ne ezen vitázzunk most).

Amerikában jól keres egy orvos, de nincs ingyenes ellátás. Elüt egy kocsi, bevisznek, ellátnak, hogy ne halj meg aztán kiállítják a drága csekket ami majd annyi lesz amennyi, te meg fizetheted. Szerintem ehhez képest a miénk jobb.


A tanulásról meg annyit, hogy már szakmában dolgozók is sokat tanulnak és sokaknak van nélkülözhetetlen, hasznos tudásuk, de az verseny szakma... Ezek után nem lepődsz meg miért nem vonzó az orvosi pálya.

2021. jan. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

Az utóbbi 2-3 évben 11 dokival volt dolgom, ezen 11-emberből 2-volt olyan aki megérdemelte a fizetését, a maradék 9-hulladék, tipikusan az a hentesnek se kategória.


Az egyik a 9-ből háziorvos a városban ahol élek, egy sunyi alattomos szélhámos, korrupt szutyok.

2021. jan. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Egyébként én is találkoztam mindenféle orvossal.

Az összes sebész, akivel találkoztam, mind nagyon korrekt, nagy tudású ember volt, aki jobb körülményeket érdemelne.

Viszont korábban egy radiológussal is találkoztam, aki kifejezetten bunkó volt, kérdeztem valamit és visszaböfögött, hogy ne tartsam fel a kérdéseimmel, hasonlót szintén tapasztaltam háziorvosnál. Az ilyeneknek nyilván csak az arcuk nagy, mit se számít nekik a beteg. De ezeket nem is lehet igazi orvosnak nevezni, hiába a diploma

2021. jan. 24. 09:17
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Pár éve sok dolgom van velük, emberileg és a hozzáállásukkal nagyon nagy bajok vannak, tisztelet a kivételnek.
2021. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

Orvos szülőkkel és rengeteg kórházi "kalanddal" a hátam mögött lesújtó a véleményem az orvosok legnagyobb többségéről.

El kell ismerni, van 20%, akik mind szakmailag, mind emberileg nagyon ott vannak, őket én is nagyon tisztelem.

A legtöbb ha nem kényszerítik, soha nem venne egy szaklapot a kezébe, a beteg meg csak zavaró tényező az életében.

És van 10%, akik annyira agresszívak, durvák vagy éppen slendriának a betegekkel, hogy akármennyire orvoshiány van, nem lenne szabad őket hagyni emberekkel dolgozni!


A lényeg, hogy az orvosok is emberek, és mindenféle van közöttük, a legjobbaktól a legrosszabbakig. Saját tapasztalatszerzés előtt senkiben sem szabad megbízni! Ez ugyanúgy igaz a vízvezeték-szerelőre mint az orvosra!

2021. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18%
Alacsony vagy?
2021. jan. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%
Én inkább sajnálom az orvosokat. A legtöbben az életüket tették fel a gyógyításra, a beteg emberek megsegítésére. Ehelyett mi jut nekik? Az egyetemen faszán megtanulhatják, milyen tünetre milyen gyógyszert, s annak mellékhatására milyen másikat írjanak fel. Lehetőleg olyat, amit élete végéig szednie kell a páciensnek, mert a gyógyszeripar zsebét csak úgy lehet tömni. De az a kevés is, aki képezné magát, meg van lőve. Még a British Medical Journal is elismeri, hogy egy-egy új felfedezésnek az orvosi protokollba való bekerülése min. 17 évet igényel. A háziorvosom pl. tőlem hallott először az áteresztő bél szindrómáról, és annak az autoimmunitást kiváltó hatásáról. Javára legyen írva, utánanézett az öreg, és mire legközelebb mentem, már olyan alaposan felkészült a témából, hogy tudott újat is mondani. De ezért gondoljatok bele, milyen őrült dolog 17 év hátránnyal indulni bárkinek bármilyen szakmában!
2021. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!