Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet nagyon száraz a...

Mitől lehet nagyon száraz a bőröm?

Figyelt kérdés

A bőröm nagyon száraz, de főleg csak a kezeimen. 1 héttel ezelőtt sok mosogatószerrel érintkeztem és takarítottam, de igazából már legalább egy hete nem csinálom ezt és mégis olyan szokott lenni. Tulajdonképpen nem is mindig jellemző, hogy ennyire száraz lenne, máskor is takarítottam már. A hidegtől nem igazán lehet mert szoktam kesztyűt hordani, de legalább a zsebemben melegítem a kezem, hogy ne érje hideg. Gondoltam arra, hogy esetleg nem iszok eleget, de akkor meg miért csak a kezem száraz? Annyi folyadék azért van bennem, hogy reggelente egy (vagy kettő) csésze tea, este tea vagy forró csoki, délben sokszor valamilyen leves. Néha iszok gyümölcslevet is, néha nem, változó. Amire még gondoltam, az a pajzsmirigy betegségem.

Látható, hogy száraz a kezem, néhány helyen ki is hasadt. Nem vágtam el, nem történt semmi, csak úgy magától.


Mitől lehet valakinek nagyon száraz a keze?

Egy időben a hajam is jobban hullott a kelleténél és elmaradt a menstruációm. Akkor ez alapján lehet a szárazság a pajzsmirigy miatt? Vagy lehet bármi mástól is?



2021. jan. 25. 20:32
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Kevesen tudják,de a száraz bôr nem egyenlô a vizhiányos bôrrel! Vizhiány akkor szokott elôfordulni, ha nem iszunk elèg vizet vagy olyan termèkeket használunk, amik „kiszivják“ a vizet a bôrûnkbôl, igy akár a zsiros bôr is lehet vizhiányos.a bôrszárazságot viszont a bôrfelszini emulzióban lèvô lipidek hiánya okozza, nagyrèszt az öröklött gènektôl, az èletmódtól ès az èletkortól is fûgg. Leegyszerûsitve ez azt jelenti, hogy hiányoznak a börödrôl a felszini zsirok illetve olajok, amik normál esetben puhává teszik, ès ellenállóvá a környezeti behatásokkal szemben. Javaslom; egy jó hidratáló krèm mindennapi használata, de önmagában ennyitôl mèg nem oldódik meg a problèma. Ezzel egyidejûleg a háttèrben lèvô okokat is kezelnef kell! A rendszeres arcradirozás a megfelelô termèkek használatával. A Hibiszkuszos arcradir, mely magôrlemènyeivel gyengèden radiroz. Megemlitem mèg a szulfát tartalmú kozmetikumokat. A szulfátok nagyon erôs, maró hatású tisztitó vegyûletek. Rendkivûl irritáló hatású, megbontja a bôrt vèdô hidrolipid emulziót, ezáltal húzódó, ègô, akár viszketô èrzèst is okozhat. Mindig ellenörizned kell a kozmetikumok összetevôit. Sokszor az SLS ès az SLES kiiktatása önmagában is elèg ahhoz, hogy bôröd normál mûködèse helyreálljon. Neked a nagyon száraz böröd miatt kerûlnöd kell a forró fûrdôket ès a hosszú tusolásokat. Ajánlom; Orvosi Levenduás fûrdôsót. Testápolókènt pedig a Levendulás testvajat, mely gyorsan felszivódva gondoskodik a pihepuha bôrrôl. Száraz vagy enyhèn ekcèmás bôrre is ajánlott, kerûld a szilikont az èletedbôl! Ajánlom: BB krèm szinharmonizáló, mely azonnal egysèges bôrszint ad, miközben a termèszetes növènyi kivonatok ès olajok ápolják ès hidraltálják a bôrt. Ki kell, hogy emeljem a nedvesitô anyagokat, mint pèldául a hialuronsav, vagy a glicerin szivacskènt vonzzák magukhoz a nedvessèget. Ez úgy hangzik, mint egy áldás a száraz bôrnek, pedig önmagukban nem hatásosak. Elöször is, a száraz bôr a nedvessèg elvonásával mèg szárazabb lesz! Másrèszt ha nincs mellette krèm vagy olaj ami bent tartja a bôrben a tápláló hatóanyagokat, akkor mèg a legszuperebb kence is elpárolog ès tovább szárit. Ezen hatóanyagok használatának aránya nem vèletlenûl korlátozott a kozmetikai kèszitmènyekben. Ajánlom: Hialuron szèrum száraz bôrre, egy vizbázisú kèszitmèny, mely az epidermis sejtek közti mátrixát optimálisan tölti föl nedvessèggel. Èrdemes fölè arckrèmet kenni, mely a szèrumot a bôrbe zárja, igy lesz igazán hatèkony. Leirom számodra a helyes arcápolási sorrendet; 1. Rendszeres bôrradirozás,2.Mindennapi sminklemosás ès arctisztitás, 3.A mèg nedves bôrre jönnek a vizbázisú szèrumok,4.Utánna a hidratáló krèmek.
2021. jan. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!