Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit szabad mondani egy gyerekn...

Mit szabad mondani egy gyereknek, ha a biológiai apja kilétéről érdeklödik?

Figyelt kérdés

Az édesanyját egy ismeretlen férfi megeröszakolta, utána eltünt, soha nem

érdeklödött sem a gyereke, sem a nö felöl. A nö, nem ment terhesség megszakitásra, mert a negyedik honapban is megjött a ciklusa, semmi jele a

terhességnek nem volt az elsö négy, vagy öt honapban.

Ha a gyerek abban a tudatban nőtt fel, hogy a nevelő apja a biologiai apja,

felnött korában hogy fogja ezt a helyzetet feldolgozni?



2021. jan. 30. 18:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Akkor anya nevén van, apa nincs.
2021. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha boldog gyerekkort biztosítottak neki, akkor felnőtt korában egy rövid traumatikus esemény után minden visszaáll a korábbi helyzetbe és a nevelőapját édesapjaként tekinti továbbra is.
2021. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát ha a gyerek abban a tudatban nő fel, hogy a nevelőapja a biológiai apja, sose fog rákérdezni erre a dologra, hisz fel sem merül, hogy nem ő az apja :D
2021. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Hjaja, mert a nő nem tett feljelentést, nem kapott automatikusan esemény utánit, nem rendelték vissza terhességi tesztre.... Aha
2021. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 27F vagyok apa nélkül nőttem fel. Nem kell semmit bonyolítani, nem kell semmit mondani az apjáról. Nekem annyit mondott anyu, hogy elment és kész. Nem tudja hol van. Nem lesz traumatikus élménye felnőtt korban, mert ez lesz a természetes neki. Én nekem nem volt erőszak meg semmi durva, apám csak simán lelépett. de amikor tavaly megtudtam, hogy meghalt az apám tudod mi volt a reakcióm? Egy vállrándítás.semmi érzelem nem jött fel. Mindig is tudtam h lelépett, sose zavart, hogy nincs apám. Nem akkor halt meg, sose létezett. De ha ott bekavart volna egy infó, hogy az apám az csak nevelő apám igazából van egy biológiai apám aki éppen meghalt na AZ durva így belegondolni...

Nektek meg könnyebb is lesz ha nem egyedül neveled. Nem kell hazudni a gyereknek.

2021. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Beadnám Szűz Mária sztoriját. Egyszer már bejött.
2021. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 4 - es válaszoló, mi van, ha a nö nem tett feljelenést? A biologiai apa

egy orosz katona volt, az eset pedig nagyon régen történt, az esemény utáni még nem volt "kitalálva".

2021. jan. 30. 19:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Oh, ez is egy opció. Nálunk is volt faluban több olyan srác is, akit valószínűleg oroszok csináltak. Pletykák mentek róla, akkor még nem tudták bizonyítani. De ez már 45 éve volt téma, azóta már az apjaik meghalnak lassan.
2021. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aha. Nos, az a gyerek már 60 felett van....
2021. jan. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 6-os válaszoló, Normális válasza csak normális embereknek van. Az ilyen, és hasonló válaszirokat kérem, kiméljenek, köszönöm.

# 9-es válaszoló, igen, 60 felett van, de akár 80 évesen is, a szüleinek mindenképpen a gyerke.

2021. jan. 31. 11:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!