Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez utal valamiféle problémára,...

Ez utal valamiféle problémára, vagy nem jelentős? Vérkép kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Decemberben voltam gasztrón, ahol glutén érzékenységre csináltak nekem átfogó tesztet egy nagyrutinnal+ pajzsmiriggyel együtt.

Elég szép lett a lelet, negatív glutén, minden rendben, csak a vvt süllyedés tért el egy kissé. 17 mm lett és 0-15-ig írják. Én huszonéves nő vagyok, úgy hallottam nőknél ez az érték magasabb.. Ez még normális?

Ezen kívül csak a mon% lett 0,5-tel több, minden más jó.


Köszi, ha van itt hozzáértő (:

Orvosom abszolút nem tért ki rá, azt mondta teljesen negatív a lelet és kész.



2021. febr. 4. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vvt süllyedés csak irányadó, önmagában nem jelent semmit,többi eredménnyel együtt értelmezhető, amit az orvos meg is tett.Negatív.
2021. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A süllyedésnek magában valóban nincs sok információtartalma. Elvben gyulladásra utalna, de ott is inkább a CRP az irányadó főleg fiataloknál.
2021. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért ijedtem meg igen, mert gyulladásokról írt egyből, ha utána néztem, de sok helyen a nőknél 20-ig írta a normál tartományt.

CRP-t nem tudom néztek-e, nem találtam ilyet a papíron.

Bocsánat amúgy ha hülyeséget kérdezek csak picit hipochonder tudok lenni és megijedek ha eltér valami..

2021. febr. 4. 23:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy mit határoznak meg normál tartományként kizárólag az adott labor által használt módszerektől függ. Azt kell elsősorban figyelembe venni, ami az aktuális leleten van. A süllyedés esetében van, ahol ez 15 van, ahol 30. Függ az életkortól is, attól is, hogy az adott laborban mennyire specifikusan adják meg a referenciaértékeket. Ha egyéb gyulladásos eltérések nincsenek (pl. leukocytaszám emelkedés), akkor különösebb konzekvenciája valószínűleg ennek önmagában nincs. Egy súlyosabb gyulladás esetén egyébként is ennél jelentősen magasabb a süllyedés.
2021. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem nagyon köszönöm a választ!

Én egyébként 23 éves nő vagyok.

Nem rémlik láttam volna leukocyta számot a leleten, mindenesetre semmi másban nem láttam ezeken kívül eltérést. Valószínűleg túlgondolom ezt is és valóban semmi jelentősége nincsen, tökéletes a lelet.

2021. febr. 5. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!