Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy Magyarországon az elhízás jelentős része helytelen életmódra vezethető vissza?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni, hogy én úgy gondolom, hogy nem attól lesz valakinek egészséges BMI-je, hogy anorexiás. Éppen ezért Magyarországon kb. alig van ténylegesen elhízott ember, a "kis pocak" nem számít annak.


Sok embertől hallom, hogy a magyar így-úgy pocsékul eszik, nem sportol, nem mozog, sokat dohányzik, iszik, blabla. Az igazság pedig szerintem az, hogy semmivel sem eszünk rosszabbul, mozgunk kevesebbet, szívunk több cigit vagy iszunk alkoholt, mint akármelyik országban a világon, egyszerűen a genetikánk szerencsétlen, és az elhízások és ebből adódó betegségek inkább erre vezethetők vissza.


2020. szept. 20. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sofőrködtem egy darabig és több olyan kollégával találkoztam aki el volt hízva és azért mert kevesett mozgott enni meg össze vissza evett leginkább gyors kajákat, ez az életmód nem tetszett ezért váltottam.
2020. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Szar a genetikaja egy orszagnak, ez meg nevetsegesebb nem gondolod? Akkora szlovakok, romanok stb is ugyanolyan dagadekoknak kene lenniuk
2020. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, megjelent a genetika, mint kifogás. 😂😂😂


Olvass utána kérdező. Nem hiába vezették be a kötelező napi tesit és reformálták át az iskolák és óvodák étkezését.

Vajon a gyorséttermi kajáldák miért vannak mindig tele? A boltok polcain a nasi miért fogy állandóan?


Ne a saját buta véleményedből indulj ki. Szakemberek jelentették ki, hogy hazánk egészségtelen mozgásszegény életmód miatt nagyon kövér.

2020. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Te nagyon el vagy tévedve a genetikát és az emberi test biokémiáját illetően is.

Sajnos nagyon sok elhízott ember van. Kis pocak alig.

Amerikából tíz év után hazalátogató barátunk azt mondta, hogy az USA-ban is sok a kövér, de itthon döbbenetes, hogy mivé lettek az emberek 10 év alatt.

Amúgy a kövérek akiket ismerek mind zabálnak két pofára, minden szart és pont úgy eufemizálják a torz testüket/fegyelmezetlenségüket, mint te a kövérséget.

Ennyi.

2020. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
De bizony főként a kevés mozgásra és az ehhez képest túlzott táplélék bevitelre vezethető vissza.Volt egy időszak amikor viszonylag keveset mozogtam.Föl is szedtem jó pár kilót.Amint ez megváltozott kb.egy-másfél év alatt leadtam majdnem húszat.
2020. szept. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak azt felejtitek el nagyon sokan, hogy világszinten a magyar az egyik legtöbbet dolgozó nép, így természetes, hogy jóval kevesebb ideje és energiája van miután hazaér még futkosnia. Ráadásul a zöldség-gyümölcs ára mind az egekben, kivitelezhetetlen, hogy egy átlagcsalád ne az olcsóbb ételt egye.
2020. szept. 20. 18:01
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, mikor is vacsizik a legtöbb magyar? 7-9-ig kb. És amit este megeszel, az mind rajtad is marad, mivel az anyagcsere estére lelassul.

Amit a legtöbb magyar megeszik, az egészségtelen.

Fehér lisztes gyorsfelszívódású péksütik garmadája, gyorséttermi kajáldákból való rendelés - ami megint nem az egészséges ételek kategóriáját növeli.


Azt azért ne felejtsük, hogy csak az elmúlt két-három évben szálltak el így az árak.

Nyáron a legtöbb magyar lecsót evett, mert annyira olcsó volt mindig a paprika és paradicsom, a lecsó egyébként is parasztkaja. De az elmúlt pár évben lett csak ilyen nagyon drága, főleg idén.


Kérdező, hiába próbálod bizonygatni a b..romságodat, ORVOSOK, DIETETIKUSOK közölték, hogy miért ennyire elhízottak a magyarok!

2020. szept. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6


Nem muszáj munka után futkosni.Meglehet oldani,hogy eleve gyalog vagy biciklivel jár az ember dolgozni.Én munkába jártam biciklivel.Napi kb.70 kiló métert tekertem.Fogytam is tőle.

2020. szept. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%
Aki nem egy kicsit muveltebb, tanultabb, olvasattabb csaladbol szarmazik, annak fingja nincs arrol hogy mi az egeszseges kaja, mi nem. Veszik a legolcsobb tescos szarokat, isszak az energiaitalt literszamra, zabaljak a mekit mert "olcso" holott az egeszseges etkezes nem penz kerdese. 1000 forint egy mekis burger, 300 forint egy energiaital, ebbol vehetne egy salatat es egy friss gyumolcslevet, es feleannyiba kerul. Csak agya nincs a sok panelpatkanynak
2020. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert, így van. Iszonyú étkezési kultúra van Magyarországon, mellé nulla mozgás. Pár év alatt látszik is az eredménye. Sajnos ez a helyzet, de egyre többen figyelnek oda magukra és az egészségükre. Én életmódot váltottam, le is szaladt 10 kilót, amit azóta is tartok. Akkor a genetikám volt szar vagy nem figyeltem oda magamra? Tudom, hogy rossz poén, de egy náci munkatáborban sem látsz elhízott embert, vajon miért?
2020. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!