Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős hátfájás elleni gyógyszer?

Erős hátfájás elleni gyógyszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Sajnos lassan egy hónapja apukám ágyhoz van kötve.Csak feküdni és az ágy szélén tud ülni.Pár nappal ezelőtt mondta,hogy pokolian fáj a háta és már nem tud rajta feküdni.Megnéztem és a feneke feletti csigolyáknál kicsit fel van tagadva,de nincs rajta sérülés.Sajnos oldalra feküdni nem nagyon tud,mert tüdőbeteg is és olyankor nagyon fulladozik.Tudtok valamilyen krémet vagy gyógyszert ami enyhítene a fájdalmon?

2021. febr. 6. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
En hatfajasra vilageletemben ibuprofent hasznaltam. Biztos vagyok benne, hogy nem ez a legjobb megoldas, de nekem mindig segitett.
2021. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne legalább a háziorvostól megkérdezni, de addig is a Voltaren vagy Cataflam segíthet.
2021. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek el legalább a háziorvoshoz, mielőtt otthoni gyógyításba bocsájtkoztok, az is lehet, hogy komolyabb baja, pl. sérve van.

Az orvos tud felírni vényes gyógyszereket, és az összevissza kenegetés/mindenféle fájdalomcsillapító még ronthat is a helyzeten, és nem tudjuk azt sem, milyen gyógyszereket szed a tüdőbetegségére, és rengeteg gyógyszer tudja befolyásolni egy másik hatását.


Persze ha ez nem játszik, vagy tényleg átmeneti megoldásra van szükségetek, és nem allergiás rá édesapád, én a metamizolt ajánlom a vény nélküli szerekből, de nyilván ez nekem szokott segíteni, nem tudom, a te apukád hogy reagál rá. Sajnos nem minden gyógyszer hat egyformán még ugyanolyan fájdalmak esetén sem. Esetleg még lehet próbálkozni lokális fájdalomcsillapító tapaszokkal, de abból is hatékonyabbat csak az orvos tud felírni vényre.

2021. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkitől a válaszokat! Jelenleg ibuprofennel kentünk be és valamennyire használt, már nem olyan erős a fájdalom.Ha nem múlna el akkor mindenképp érdeklődöm a háziorvosnál.
2021. febr. 6. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!