Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A napokban csalán csípés...

A napokban csalán csípés szerű kiütések jelentek meg a testemen, amik nagyon viszketnek, mitől lehet ez? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Úgy kb. Egy hete csalán szerű kiütések jelentek meg először a két alkaromon, majd a lábamon, az utóbbi napokban pedig már a csípőmön, a hátamon és a felső testem többi részén is megjelentek.

Fogalmam sincs hogy mi lehet ez, orvoshoz fordulni még nem tudok, mert szabadságon van a háziorvos, helyettesítőhöz pedig nem szeretnék menni.

Nagy irritációt érzek a testem azon pontjain ahol előbukkannak ezek a csalán csípés szerű valamik, rengeteget (tudom hogy nem szabadott volna) elkapartam, és sebes.

Már voltam bárányhimlős, úgyhogy az nem lehet, és az teljesen máshogy is néz ki.

Azt hittem először hogy a víz keménysége miatt, de a családom többi tagjának semmi baja.

Öblítőt és mosószert már hosszú évek óta úgyanabból a márkától használunk. A ruháim pedig nem változtak. Allergiás nem vagyok semmire.

Próbáltam már kamillás vizes borogatást, ami ideig óráig be is vált, de aztán újból viszketett. Próbáltam már 2 fajta hintőport is , de semmi.

Tusfürdőt is évek óta ugyanolyan márkát használok.

Mi lehet ez, és mit tegyek ellene?



2021. febr. 11. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Mutass képet, mert nem tudom elképzelni, hogy csalánkiütésről van szó vagy másról.
2021. febr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ágyi poloska esetleg? Nézz szét az ágyad körül!
2021. febr. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az ágyi poloska jutott eszembe. Esetleg ha tudsz felrakni képet a csípésről, akkor jobban tudunk segíteni.
2021. febr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is lettek kiuteseim dec13.-an es januar 5.re tűntek csak el!!!!!

Fogalmam sincs mitol de nekem a borgyogyasz adott krémeket ....

Keressd fel a hozzad kozeli sztk aztan az ottani borgyogyasznak emailbe kuld el a kepeket rola es be fog hivni vagy ir a felhőve rá valamit ( vagy telefonálj)


Azt mondta nekem amugy h a rozsahinlore hasonlit de nem az mer nekem az arcon is vt de hogy lehet valami légúti betegseg következménye is..... vagy tolem meg vert is vett nem e nemi betegseg okozza de fogalmam sincs mitol .....

szolizni szoktal?

2021. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát(:


Én is ágyi poloskára tippeltem, úgyhogy valamelyik nap anyukámmal kicseréltük az ágyakat, úgyhogy most újj van, és még mindig előjönnek, úgyhogy főzöm sincs hogy mi lehet.


Nem tudtam hogy lehet ide képet kirakni. Hogy kell? És akkor küldök képet.


4/4 - es válaszoló: köszönöm a tanácsod, ha jövő hétre nem múlik el, akkor megfogadom a tanácsos és bőrgyógyászati fordulok.

2021. febr. 12. 07:01
 6/7 anonim ***** válasza:

A régi ágy oldalán/alján voltak fekete pontok? Ha igen, akkor ágyi poloska volt. Szimplán az ágy kicserélésével lehet, hogy nem értek célt, hiszen akár a padlóban vagy szekrény/faliszőnyeg mögött is megbújhatnak ezek a jószágok, pár nap múlva az új ágyba is simán beköltözhetnek. Tudom, nem szívderítő, de tényleg nagyon nehéz megszabadulni tőlük.


Vannak képfeltöltő szolgáltatások, például a [link] ahova fel tudsz rakni egy képet, és a linkjét beilleszted ide.

2021. febr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na eltuntek ?
2021. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!