Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs csípés utáni nyirokcs...

Kullancs csípés utáni nyirokcsomó megnagyobbodás. Meddig tarthat?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete találtunk a fejbőrömben egy kullancsot. Alatta picovel egy megnagyobbodott nyirokcsomót, majd 3 kisebb és még egy nagyobbat a nyakamon. Orvoshoz elmentem, aki antibiotikumot írt ki, és vérvételt. (persze már megijedtem ne e daganat,vagy más állhat a háttérben) de minden eredmény tökéletes. A gyulladásos értél, a vérképzési értékek, fehérvérsejt minden normális. Háziorvos szerint a kullancstól valami baktérium bekerülhetett, és dolgozik a szervezet. Valaki járt már így? Meddig lehet megnagyobbodva a nyirokcsomóm? Elég kellemetlen, kissé fájdalmas hogy ott van. :(

2021. febr. 16. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol va kullancs télen?


Kutyábó macskábó, vagy más kontinens?

2021. febr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô!! Unokatestvéremet csipte meg egy kullancs! Sok baja lett bellôle és hosszù ideig tartott a kikezelése! Többszöri antibiotikumos kezelés segitet! Most màr meggyògyult szerencsére!
2021. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltak melegebb napok. Valószínű a kiskutyám hozhatta be sajnos. :( antibiotikumot szedet 1 hete. Az első megnagyobbodott nyirokcsomóm jóval kisebb, de van még 2 nagyobb, ami nem akar múlni. :( nem gondoltam hogy egy bogár ilyen problémákat okozhat. :'(
2021. febr. 19. 11:48
 4/5 Angel3000 ***** válasza:
Sajnos, a kullancs nagyon veszélyes is tud lenni! Lehetséges, hogy kell még antibiotikumos kezelés! Menj vissza a kezelô orvoshoz!
2021. febr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dalacint fognak írni!
2021. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!