Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes kivizsgáltatnom? Hová...

Érdemes kivizsgáltatnom? Hová fordulhatnék?

Figyelt kérdés

Olyan problémám van, hogy nagyon gyakran duzzadtak a nyirokcsomóim. Mivel valamilyen oknál fogva nagyon fájt, meleg tapintású is volt az utóbbi napokban, annyira, hogy 4óránál többen nem tudtam aludni, mert mikor kiment a fájdalom csillapító hatása, a fájdalom felébresztett. (Mikor hatott a fájdalomcsillapító, akkor sem szüntette meg, csak csökkentette a fájdalmat)


Elmentem orvoshoz néhány nap után, aki alátámasztotta a nyirokcsomók megnagyobbodásán, valamint piros volt a torkom és kitapintható a lépem.

Mononukleózisra gyanakodott. (negatív)


Elküldött vérvételre és vizeletvizsgálatra, amelyek konkrétan tökéletesek. Még csak gyulladás sincs bennem. Sem vírus, sem fertőzés.


Ugyanakkor aggasztó, hogy rendkívül fáradékonnyá váltam, olykor szédülök és vízhangozva hallok, de ezek elmúlnak rövid időn belül.

A fáradékonyság olyan szinten rám tör, hogy néha beszélgetés alatt, buszon, előadás közben, még ha nagyon koncentrálok is, rám tör, hogy most muszáj letennem a fejem és pihennem.. Ha ez megvan egy idő után újra van energiám.. Napjában többször is elfordul.


Ugye a fájdalomtól kevesebbet aludtam a napokban, viszont nem hiszem, hogy ez az oka, mert ez a fáradékonyság állapot 2hónapja tart


3. éve nincs ciklusom. Elvileg túl vékony vagyok és azért. Szintén elvileg hormonjaimmal sincs baj, ami érdekes Sok cisztát láttam a petefészkeimben, amik ártalmatlanok Mindez ugye 2014ben.


Egyszer voltak rajtam megmagyarázhatatlan nagy vörös foltok test szerte, amik másnapra eltűntek. Nem feltétlenül van köze a mostani problémáimhoz, de hátha nem elhanyagolható


A kérdésem az lenne, hogy érdemes tovább vizsgáltatnom? Vagy most, hogy kicsit jobb, mert csökkent a fájdalmam, hagyjam az egészet, mert végül is a vérképem nagyon szép.?


Nem akarom feleslegesen fárasztani az orvosokat sem, hiszen rengeteg feladatuk van, viszont, jobb utána járni, mint hagyni esetleg valami komolyabb gondot tovább burjánzani, nem?


Hátha valakinek van tapasztalata, esetleg orvos, vagy orvostanhallgató és lenne valami tippe számomra, ezért írtam ki.


Elnézést a hosszú szövegért.


Előre is köszönöm, ha valaki tud válaszolni!



2016. nov. 24. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ő teljesvérképet csináltak?Amúgy igazából lehet nem táplálkozol egézségesen azért.
2016. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nyirokcsomó duzzanat legrettegettebb oka a daganatos elváltozás, mely azonban a legritkább ok is. Ha a duzzanat kemény, gumiszerű, szöveti környezetével összekapaszkodó, fájdalmatlan, vagy a kulcscsont feletti árokban észleljük, vagy nem csökken mérete 2-4 héten belül, akkor mielőbb haematológiai szakvizsgálat javasolt.
2016. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Valójában meglehetősen egészségesen táplálkozom, sőt a dietetikusok által ajánlott 50-55% széndhidrát (melynek kb 2/3 poliszacharid, tehát pl.: keményítő tartalmú étel, mint a krumpli, persze egyszerű szénh.-ok is vannak benne, mint a fruktóz, és ha nagyon kívánok csokit, azt sem vonom meg. Pl ma is 81%-os étcsokit ettem tízóraira)30% zsír, és 20% fehérje, de így is sokat írtam róla, pedig felesleges információhalmaz. Kb 1700kcalt fogyasztok el. (Egészségtudományi karon vagyok, ezért valahogy fontosabbnak érzem hogy figyeljek az egészséges életmódra)


A családunkban halmozott a rákos megbetegedés. Bátyám leukémiás, anyukám mellrákos volt, a nagypapám vastagbél daganatban halt meg, egyik nénikém szintén mellrákos, a másiknál épp most fedeztek fel a méhszájánál egy rák előtti állapotot.


Én mondjuk arra is gondoltam, hogy akár a nyálmirigyem is lehet, nem a nyirokcsomóm. Konkrétan nyélmirigy kő, de nem akarok az lenni, aki mindenbe mindent belelát és saját magát kezdi diagnosztizálgatni, mikor lehet, hogy semmi baja. Pont ezért nem tudom, hogy érdemes e időt szánni rá vagy sem.


Különben 5. hete duzzadtak a nyirokcsomóim és most mentem először dokihoz vele, előtte vagy 2 doboz gyulladáscsökkentőt és szintén 2 doboz fájdalom csillapítót elfogyasztottam, csak hogy ne kelljen orvoshoz menni.De persze feleslegesen, mivel nincs is gyulladás a szervezetemben.

2016. nov. 24. 18:45
 4/5 A kérdező kommentje:
nyálmirigykő*
2016. nov. 24. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező? Minden rendben volt?
2019. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!