Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a véradásról?

SAMpernatural kérdése:

Mit gondoltok a véradásról?

Figyelt kérdés
Nyáron leszek 18 és szeretnék ennek alkalmából vért adni. Szerintetek akár a születésnapomon is elmehetek?

2021. febr. 17. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ha vagy 50kg és ha épp nem mestruálsz (nem írad a nemed), de egyszerűbb ha figyeled mikor van a te környékeden véradás

Én is jártam rendszeresen amíg Mo.n éltem

2021. febr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Nekem volt olyan betegségem, ami miatt kellett vért kapnom, szóval a sorstársaim nevében is köszönöm, ha elmész :)
2021. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen bőven meg vagyok 50kg; a menstruációról annyit (igen ,lány vagyok) hogy még sajnos nem rendszeres, szóval ezt nem tudom baj e, de nylván ha akkor épp lesz nem megyek.

Nagyon szivesen megyek ameddig csak tudok adni fogok vért.

2021. febr. 17. 23:16
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Nem baj, hogy nem rendszeres. De menszesz alatt nem vesznek vért, mert túl nagy hirtelen a vérveszteség 500ml ert vesznek le+menszesz, ez igy nem oké.

Meg fogják kérdezni hogy van e betegséged, szív, vese..

Szedsz e állandó gyógyszert.

Vérnyomást mérnek, ha nagyon magas az baj.

Vesznek egy kis mintát, megnézik belőle a várcsoportodot pl.

Aztán ha minden ok, akkor mehet a fél liter lecsapolása.

2021. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Tudtommal makk egészséges vagyok, csak a menszesszel van a baj :(

Pár vitamint szedek csak, nemi betegségem nincs

Esetleg az alacsony vérnyomás befojásolja?

2021. febr. 17. 23:47
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell aggodnod. Akkora szukseg van verre hogy csak nagyon rossz eredmenyeknel zarnak ki veradasbol. Tehat rossz vernyomas, rossz hemoglobin ertek. Illetve ha a kerdoivben olyat xelsz be.


30perces procedura, ha varakozni nem kell.

2021. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Igyál sokat már előző nap is és azap is mikor mész.
2021. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Jónak tartom aki tud, adjon vért. Én mindig csak a gondolatáig jutottam el, mert mindig az van előttem, hogy feltörlöm ott a padlót, és több gondot okozok a jelenlétemmel mint hasznot.

Szimpla vérvételnél is ájultam már el párszor. Szerintem nem nekem találták ki. Simán belehalnék, az a fél liter rengeteg.

2021. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%

A véradás szerintem a világon a legegyszerübb adakozás, amivel életet is menthetsz. Ezen kívül a leadott véredet (megfelelö táplálkozással) a szervezeted pótolja, ami frissíti a véredet, egészségesebb leszel, kevésbé kapsz el betegségeket.

Az sem utólsó dolog, hogy akinek nincsen sok pénze, de szívesen adakozna, az véradással tud segíteni, nem a pénz összegével.

2021. okt. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdezö, igen, a születésnapodon már felnöttkorú vagy, mehetsz vért adni. Magánválamány, hogy menjél is, kérlek, minden csepp adakozott vér aranyat ér.

Egyébként annak idején én is a 18-ik szülinapomon adtam vért. A mai napig ezt teszem. Meggyözödésböl. A 9-es is én voltam.

2021. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!