Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan mérjem a vércukor szintet?

Hogyan mérjem a vércukor szintet?

Figyelt kérdés
Egy hete az egyik ismerősöméknél nagyon fájt a fejem, és felajánlotta, hogy megméri a vérnyomásomat, illetve a vércukromat. A vérnyomás rendben volt viszont a vércukrom 9 volt. Előtte egy fél órával ettem két túrórúdit előtte mást nem,( csak az ebédemet), ez kb. du fél négykor volt. Férjem egyből bepánikolt és tegnap haza is állított egy vércukor mérővel, hogy mérjem, és ha nem jó akkor visz dokihoz. Nem igazán tudom viszont, hogy álljak neki, és mi számít rossz értéknek, persze olvastam róla, de nem írja, hogy milyen étel emelheti hirtelen a vércukrot, reggeli, vagy vacsora után érdemes-e mérni stb. Igazából azt sem tudom, hogy ez a kilences vércukor fél órával evés után magas volt e vagy sem. De ha már ott a mérő akkor egy pár napig szeretném megnézni. Mikor a legjobb mérni?
2021. febr. 19. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a reggeli éhgyomri szintet mérem. 4,8 és 6 között elfogadható.
2021. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Reggel mérd meg éhgyomorra először, 4 és 6 között jó, utána egyél és mérd meg úgyis 1-2 órával max 7-8ig szabadna felmennie, de kérj egy cukor terhelésre beutalót laborba, hasonlóan fogják csinálni. 9 az már lehet sok, de ez függ azért néhány dolgoktól, mennyi idős vagy hány kiló stb., de azt mondom így sok
2021. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát érdemes lehet kivizsgálni. Lehet, hogy valaminek az elején vagy, és nem volna jó ha pl rosszabbra fordulna.

Az a 9 amúgy nem olyan vészes. Persze egy egészséges embernél azért nem olyan jó, de szerintem talán belefér. Van, akinek ingadozik. Tesóm nagy esélyel inzulinrezisztens, én meg 1-es típusú cukros vagyok már majdnem 10 éve.

2021. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!