Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hagyományos módon készült...

A hagyományos módon készült kínai vakcina kevésbé kockázatos hosszabb távú mellékhatásokat tekintve?

Figyelt kérdés

...mint az mRNS alapú vakcinák, amelyek ki tudja milyen mellékhatásokat okozhatnak évek múlva?!

Amennyire én utána tudtam olvasni, a kínai, hagyományos módon készült vakcina egy jól bevállt recept szerint készült, míg az újabbak egy még ki nem próbált technológián alapulnak.

Ha ez igaz és mindenképpen oltatni kell, akkor már a kínai éri meg jobban, nemde?


2021. febr. 22. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Jah!
2021. febr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Fogalmunk sincs, hogy a vírusfertőzésnek milyen hosszútávú szövődményei lehetnek. A "kínai vakcina" egész, elölt vírust tartalmaz, amiről szintén nem tudunk semmit hosszútávon. Az mRNS alapú vakcinában pedig egy darab mRNS van, ami igen gyorsan lebomlik és egy darab fehérjét kódol. Tehát, ha az mRNS tartalmú vakcináknak lenne hosszútávú szövődménye (ami elvileg is lehetetlen), akkor az a szövődmény biztosan kialakulna a vírusfertőzésen átesettek és az egész vírust tartalmazó vakcinával beoltottak körében is.

Illetve az is felmerülhet, hogy az mRNS jóformán négyféle alkotóelemből áll, amiket igen jól ismerünk. A vírus pedig nyilván egy bonyolultabb rendszer, amit értelemszerűen kevésbé ismerünk.

Nem mondom persze, hogy rossz vagy veszélyes lenne a "kínai vakcina", csupán alapvető elvi kérdésekre próbáltam rávilágítani.

2021. febr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Hát, te döntsd el, hogy mit vársz egy kínai cucctól. Egy jól bevált technológiát is lehet szakszerűen meg szakszerűtlenül alkalmazni (nem, nem mondom, hogy a kínai feltétlenül rossz minőség, mindenki döntse el maga, mennyire bízik a "márkában".)
2021. febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Nekem Kína akkor is egy totalitárius, elnyomó állam, ami azon szedi meg magát, hogy adót csal és technológiákat lop. Azokban bízzon az ember, akik a saját népüket is bebörtönzik, ha kritizálni merészelik a pártot és cenzúráznak mindent, ami nem tetszik nekik?

Az észak-koreai vakcina mikor jön?

2021. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
A kínai vakcina úgy müködik, mint a hagyományos influenza vakcina. Tehát egy már évtizedek óta bevált hatékony eljárással. A covidban ez mennyire hatékony, vagy meddig véd, nem nagyon tudni. Ahogy a többi oltásnàl sem tudunk sokat még. Az Astra zeneca hasonló elven müködik mint az orosz oltás. De hogy melyik a legjobb, azt még a biológusok sem tudják.
2021. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Hisztérikus helyzetben vagyunk, hosszú távú vizsgálati eredmények nincsenek. Én azt nem láttam sehol leírva, hogy mit jelent az, hogy X százalékban hatékony valami. Ez olyan, mint a gyógyszerreklámokban, hogy "segít megelőzni...", meg "akár megszüntetheti"... Vagy igen vagy nem.
2021. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez az! Ezek a százalékok is mit takarnak? Ilyet olvastam:

Pfizer:95 %

Moderna:94 %

Astra Zeneca:62 %

Szputnyik:91 %

Sinopharm: 79 %

De mindenhol mások a számok úgy hogy ez így nem mond semmit.

2021. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ezek szerint a szputnyik elég jól áll, jobban mint az Astra Zeneca, az csak 62%. A Szputnyik: 91 %.
2021. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!