Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nő be mindig a lábam...

Miért nő be mindig a lábam ujján a köröm műtét után is?

Figyelt kérdés

Kétszer voltam lézeres köröm műtéten és most úgy néz ki harmadjára is mennem kell.


Miért nő mindig vissza? Már a körömágyam tövénél kezd bele nőni?

Érdemes megpróbálni kivágni?


(Kettő különböző dokinál csináltam a lézeres műtétet)



2021. febr. 24. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogyan és mivel nyírod a körmöd?
2021. febr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Lehet ez öröklődés, lehet, hogy valami nyomja a lelked, bánatos vagy. Az is lehet, hogy rosszul nyírod és nem a megfelelő eszközzel (bár gondolom mindenki a körömvágó ollót használja és nem a drótvágót).
2021. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lelki gond miatt körömbenövés? Ez már az ezotéria egy új szintje. :D
2021. febr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Cipő esetleg nem nyomja? Hogyan ápolod a lábad?
2021. febr. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj el egy gyógypedikűröshöz. Ha nincs begyulladva, ő is ki tudja vágni, és meg tudod kérdezni tőle, hogy mit csinálsz rosszul.
2021. febr. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Körömvágó ollóval. Egyenesen vágva a körmöt, sarkokat nem bevágva.

Ha kivágja a pedikűrös, akkor nem fog ugyanúgy vissza nőni?

Kezd már minimálisan begyulladni.

2021. febr. 25. 07:50
 7/10 A kérdező kommentje:
És nem csak a körmöm fenti részén egy kicsit kezd bele nőni, hanem majdnem a körömagyamnál.
2021. febr. 25. 07:58
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is azt mondták, hogy a sarkakat ne nyírjam. Nem fogadtam meg a tanácsot, azóta nem nő be a körmöm. Használj azt a csipeszt.
2021. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sarkokat nem szabad, egyenesre hagyd, de az sem jó ha a sarok rész kiáll mint egy tüske. Túlságosan le, mélyre pedig ne vágd.

Ha pedig kezd benőni, akkor próbálj meg valamit alá helyezni. Egy géz, egy papírdarab vagy bármi megfelel igazából, csak lényeg, hogy oda tudd rögzíteni és ne csússzon ki. Így a körmöt kissé felfeszíti, kiemeli és nem fog a bőrödbe nőni, pár óra múlva a gyulladás is lejjebb megy.

2021. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 3 évig küszködtem a két nagylábujjamon a benőtt körömmel. Rengeteg pénzt dobtam ki magánklinikán azzal hogy kivágták (5x 20.000ft). Gondoltam talán a lézer megoldaná.. Végül egy orvos ismerős mondta hogy hülyeség sajna ez a lézeresdi, megműtötte a lábujjaimat, kivágta azt a részt ami a körmöt termeli. Kicsit kissebb lett a körmöm, de a teljes gyógyulás után tökéletes lett. Pedig 3 éven át megállás nélkül gyulladt volt, vérzett, vadhús is volt rajta, nedvedzett, alig bírtam járni. A műtét óta 4 év telt el, a lábujjaim már nem okoznak többé gondot:) kérj beutalót egy sebészhez, végleg meg fogja oldani a problémát!
2021. márc. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!