Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MINDIG benő a lábujjamon a...

MINDIG benő a lábujjamon a köröm, pedig szinte már mindent megpróbáltam. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve. Egyszer, egyetlen egyszer bevertem a lábujjamat, és belement a köröm a körömágyba. Kivágták a sebészeten, mondom rendben, begyógyul és viszlát. Aztán kiderült, hogy genetika is van a dologban, szóval nagy rá az esély hogy visszanő. Így is lett: a következő alkalommal már nem engedtem, hogy a sebész vágja ki, mert brutálisan fájt (SZTK-ban gyulladt körmöt érzéstelenítő nélkül daraboltak ki- no komment), szóval felkerestem egy magánorvost, aki megcsinálta lézerrel. Nagyjából begyógyult, nem tartott sokáig, ismét magándoki, ezúttal csak kivágta, megint nem javult, második lézeres műtét. Egy darabig ezután nyugi volt, aztán persze, naná hogy megint benőtt. Egy kórházi dokihoz mentem, egy tündér volt, leérzéstelenítette, és kivágta, de nem ért semmit, így legutóbb teljesen levette a körmömet. Szépen nő is vissza, de most megint ott tartok, hogy ahogy nő, kapásból a körömágy alá nő be, és lehetetlen alányúlni.:(

Mindig is ápoltam a lábamat, figyeltem rá, hogy helyesen vágjam a körmömet, mégis folyton benő.

Már nem tudom, mit csináljak, nem akarom így leélni a fél életemet, még csak 16 vagyok, és már 3 éve ez megy.:(

Ötlet? Valaki, aki hasonló helyzetben van?

Előre is köszi!



2015. márc. 17. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Sebészeten vetesd le az egész körmöt.
2015. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már levetettem, de ahogy a kérdésben is írtam, nem ért semmit.:(
2015. márc. 17. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a lézeres anno segített, nem tudom nálad miért nem. több mint 5 éve volt a műtét, de azóta semmi gondom.
2015. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Irigyellek.:) Nekem sajnos úgy tűnik semmi nem segít..
2015. márc. 17. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is többször benőtt, háromszor műtötték. Neked is biztos mondták hogy nem szabad teljesen levágni utána a körmöt ha nő, csak ilyen szögletes alakúra hogy a sarka megmaradjon így nem nő be oldalt. Meg még arra is odafigyeltem hogy a cipő ne nyomja, mindig itthon zokni nélkül voltam hogy szellőzzőn, ilyeneket hogy foci meg hasonló dolgok inkább hanyagolom. Nekem azóta nem volt vele gondom.
2015. márc. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!