Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a körömrágás...

Hogyan szokjak le a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Tizenéves vagyok, már nagyon régóta rágom a körmöm, de most szeretnék ténylegesen leszokni. Viszont nem tudom hogy hogyan, mert már sokszor eldöntöttem, hogy mostmár nem fogom rágni, de állandóan önkéntelenül rám jön. Már ilyen rossz ízű körömlakkal vagy mivel is próbálkoztunk régebben, de az sem sikerült, nem igazán érdekelt az íze. Mostmár viszont jó lenne leszoknom, mert nagyon rondák így a körmeim, beszakadtak, véresek, sebesek, mert körülötte így az ujjamat is lerágom. Szóval mit tehetnék?

2021. febr. 25. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Kokainról már sikerült leszoknom, de a körömrágásról 20 év alatt sem.
2021. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Kényszer beteg vagy
2021. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerűen el kell dönteni fejben. Ennyi. Esetleg szólj a barátodnak/családodnak hogy szóljanak rád.
2021. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

műköröm?

amúgy a körömrágás mögött szorongás van, azt kellene elsődlegesen rendezni

2021. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez hülyeség!


Általában mindenki rágja a körmét gyerekkorban!

Ezt csak simán el kell hagyni…

Majd ha lesz egy kis szégyen érzeted azért ahogyan kinéznek a kezeid a szétcsócsált körmök miatt majd elgondolkodsz rajta.


Lányoknál a körömrágás (már ha igényes) hamarabb elmúlik, mert általában ápolják magukat tetőtől talpig, nem beszélve a festésről vagy ha van műköröm is, nyilván nem azért tetetik fel, festik be vagy részelik, hogy megegyék…


Fiúknál ez sokkal undorítóbb!

A köszönés, üzletkötés ezek mind kézfogás-rázásból jelentik.

Senki nem fog kezet fogni olyan igénytelen emberrel akinek undorító, sokszor nyálas keze van…


Na és ne gyere azzal, hogy te olyan egyenesen rágod le, mintha lézerrel körbe vágnák, mert nem csak ettől fog undorítóan kinézni, hanem attól, hogy bereped, vérzik, bőrhibás lesz.

Nem beszélve a fertőzésekről…

Nem koronavírus… Szimplán a nyálban levőbaktériumok miatt begyulladt sebek miatt is.


Szokj re erről, mert undorító emberekkel senki nem fog foglalkozni…

2021. febr. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam, szerintem is undorító, erre már rájöttem. És nem azt kértem, hogy megmondd nekem, hogy szokjak le erről! Ezért írtam ki a kérdést, a módjában kértem segítséget! És attól még, hogy van egy ilyen rossz szokásom, nem leszek undorító ember. Műkörmöt biztos nem fogok felrakni, életemben nem volt még műkörmöm, és festeni is csak 1-2szer kisebb koromban festettem, egyáltalán nem vagyok az a típus. Eldönteni fejben meg mondtam már, hogy eldöntöttem sokszor, de gyakran egyáltalán észre sem veszem, hogy rágom! El kéne olvasni a kérdést, esetleg.
2021. febr. 25. 15:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg mi az hogy “ Majd ha lesz egy kis szégyen érzeted azért ahogyan kinéznek a kezeid a szétcsócsált körmök miatt majd elgondolkodsz rajta.” Már elgondolkodtam ember! Ezért írtam ki a kérdést, mert le szeretnék szokni!! De végülis én vagyok a hülye, hogy egy ilyen emberekkel teli oldalon értelmes választ vártam...
2021. febr. 25. 15:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Vigyáz haver mit írsz ki! Egyszer egy lány öngyilkosági Gondolatait akarta megosztani aztán azzta választ kapta ezzen az oldalon"hajmeg büdös kur*aa" ,"pusztulj el senkinek nem fogsz hiányozni" blabla.... Azóta semi hír a kérdező től .
2021. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Ez hogy jön ide és kit érdekel egyáltalán?

2021. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Leírtam a “megoldást”!


Hagyd el ezt a “szokást”…

Ezen felül mit vártàl te “ilyen” kérdező?


Gyógyszert akarsz rá szedni? Vagy mondjam, hogy vetesd le az összes körmöd vagy huzasd ki a fogaidat elölről?


Az meg, hogy nem vagy undorító ember az azzal dől meg, hogy szerinted egy undorító szokás.

Az undorító szokások miatt nem lehet undorító egy ember?

Te miben fogalmazod ezt meg?

De ez a te döntsed, viszont ha azt akarod, hogy ne ítéljen egy ember emiatt, első ránézésre akkor rágd a lábujjaidon a körmöket, azzal nem fog senki érintkezni, szembesülni…

2021. febr. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!