Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi a franc lehetett?

Ez mi a franc lehetett?

Figyelt kérdés

Hirtelen ki ugrottam az ágyból és nem kaptam levegőt olyan mint ha valaki folytogatna és az életemért kűzdök nem kaptam levegőt. Nagyon erős fejfájás gyötört, ehhez még hozzá társult az is hogy a két lábam elgyengült (combomba elment az erő) ahogy mentem egy az egybe össze rogytam és kapkodtam a levegőt. A fejem majdnem szét hasadt. A lábamba elment az erő de olyan erős fájdalom volt bent hogy nem lehet leírni szavakkal. Mintha 1 tonna nehezék lenne rajta.

Mi lehetet ez? Én még ilyent soha nem tapasztaltam.



2021. márc. 1. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Elmúlt már az érzés? Meddig tartott? Ha elmúlt, akkor valami jelentéktelen dolog volt. Lehet, az agyad hamarabb ébren volt, mint a tested.
2021. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Alvásparalízis lehet. A REM alvási szakaszban (gyors szemmozgás) az izmaidat az agyad leblokkolja, így gyakorlatilag nem tudsz mozogni, csak a szemeidet tudod egyedül, ez azért van, hogy ne tegyél a testedben kárt álmodban. Vannak helyzetek, mikor az agyad ébren van már és a tested ebben a REM fázisban van még, ilyenkor szoktak arról beszámolni, hogy valaki nézi az ajtóból vagy a mellkasára ül egy démon.. Hogy miért fordul elő, számtalan oka lehet, pl. stressz vagy kimerültség.


Másik opció pedig, hogy pánikrohamot kaptál.

2021. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fejfájás, neurológia - Budai Egészségközpont

bhc.hu › betegsegek › fejfajas

A fejfájás számtalan betegség kísérő tünete lehet, de léteznek önálló fejfájás ... Utóbbiak esetén nem egy kísérő jelenség a fejfájás, hanem maga a betegség ... Azonnali orvosi segítségre/mentő hívására van szükség, ha a fejfájás hirtelen, ... A cluster fejfájás nagyon erős fájdalommal jár, féloldali, a szemben, a szem körül, ...


A fejfájás leggyakoribb okai, megelőzési és kezelési ...

www.kormanyhivatal.hu › download › A fejfájás leggy...

PDF

A fejfájás az egyik leggyakoribb panasz, amellyel a betegek orvoshoz fordulnak. ... A fájdalom jelentkezhet hirtelen és élesen, ... Az enyhe, rövid ideig tartó fejfájás általában nem jelent ... Ha valakinek tartósan magas vérnyomása van, nem biztos, hogy érzi a ... Magasabb vérnyomás értékhez hozzá szokott a szervezet.


Migrén 6 oka, 6 tünete, 6 kezelési módja [teljes betegtájékoztató]

www.27sello.hu › Fájdalomterápia

A migrén általában egy közepesen erős vagy nagyon erős fejfájás, amely ... A leggyakoribb fajta ez, ilyenkor a rohamok minden előjel nélkül, hirtelen alakulnak ki. ... Ez abban az esetben is hasznos, ha gyógyszerekkel csillapítható a fájdalom, ... A migrén kialakulásának okai nem pontosan ismertek, de azt gyanítják, hogy ...

2021. márc. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!