Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek milyen füldugó vált be...

Kinek milyen füldugó vált be kicsi hallójáratra alváshoz?

Figyelt kérdés

A zaj forrását sajnos nem tudom megszüntetni, így marad a füldugó. Az az olcsó 3M-es szivacs füldugó szerintem nagyon jól szigetel viszont túl nagy volt, néhány nap után felsértette a hallójáratomat, pedig az előírások szerint használtam.

Az Ohropaxnak bár van egy kisebb fajta zöld szintén szivacs változata, az valamivel kényelmesebb volt de sajnos idővel attól is kisebesedett a hallójáratom - esetleg valaki csinálja azt, hogy ennek is levág a végéből és úgy használja? Bevallom, úgy annyira picinek tűnik hogy félnék, bentragadna a fülemben. :) Ennek a mini szivacsos Ohropaxnak a rendszeres használatát kb. 2 hónappal ezelőtt hagytam abba (megint jól felsértette a fülemet), de még azóta is kissé fájdalmas a használata. Mielőtt valaki szólna, én is megfelelően raktam be, de csak oldalra fekve tudok aludni és szerintem az okozhatja a kényelmetlenséget...de ez alapján használtam: [link]

Volt esetleg olyan, akinek például az az Alpine SleepSoft vált be?

Kell hogy legyen valamilyen más megoldás az eddigieknél. :(

Előre is köszi az ötleteket!



2021. márc. 2. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fülembe meg a fülhallgatók dugói nem mennek be. Tudom ez nem vigasztal.
2021. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fülldugók mérete nem jó, próbáld meg vattával, azt te tudod "méretre szabni", azzal biztos nem lenne olyan baj, hogy felsérti a hallójáratod. Lehet nem szűri ugyanannyira a zajt, mint egy füldugó, de egy próbát megér.
2021. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A szilikonos füldugóról nem írtam, de azt is próbáltam: nem tudom, hogy más is járt-e így, de az meg néhány óra után "lecuppan" a fülemről, és volt hogy arra ébredtem. :D Másnak is volt ilyen tapasztalata annál a típusnál?
2021. márc. 2. 13:37
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2021. márc. 2. 13:37
 5/14 A kérdező kommentje:
Kicsit sokat kommentelek, de #1: sajnálom. :( Szerencsére a fejhallgató szerintem úgyis jobb a fülesnél! :)
2021. márc. 2. 13:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a gyúrható szilikonos vált be. Úgy kell csinálni, hogy egy kis része nyúljon be a fülbe, a többi meg kívülről tapadjon rá. Így egy kis vákuumot csinál, és nem fog kiesni. De viszont a ráragadt szöszök meg por egy idő után ront a tapadásán, így időről időre cserélni kell.
2021. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6: köszi. Én a saját szilikonosomat minden használat előtt lemostam, szóval elvileg szösz-és pormentes volt, de mégis mindig megszűnt a vákuum pár óra után ahogy alvás közben forgolódtam. :( De örülök ha valakinek mégis bejött.
2021. márc. 2. 13:52
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
hosszú távon nagyon nem egészséges füldugóval aludni, nem tudsz máshova költözki?
2021. márc. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Még hónapokig nem. Oka volt, amiért feltettem egy kérdést a füldugókról.
2021. márc. 2. 14:53
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon nem egészséges? Mit okozhat? Én is füldugóval alszom.
2021. márc. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!