Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem veszik fel a kórházb...

Miért nem veszik fel a kórházban a telefont, időpont kéne?

Figyelt kérdés
Miért nem veszik fel a telefont a Bajcsyban? Minek fizetünk TB-t ha nem nagyon adnak érte semmit. Időpontot kéne kérnem vizsgálatra + kezelésre és nem veszik fel a telefont. Kénytelen vagyok magánúton elintézni a dolgokat, mert nem szeretném, ha idővel nagyobb bajaim származnának abból, hogy nem kapok segítséget. Felháborít, hogy fizetve van a nem kevés TB és mégis magánúton kell a betegségeket kezeltetni. Már kb. magán úton lehet csak gyógyulni? De akkor minek a TB?????

2021. márc. 2. 18:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Ez jó kérdés. De sírni tudnak,hogy kevés a pénz.
2021. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
A kérdésed jogos, de bizonyára állandóan foglaltak, mert nemcsak te hívod őket.
2021. márc. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amióta covid hisztéria van, azóta én alig érem el a háziorvosnak nevezett illetőt és kénytelen vagyok néha ismerős orvosokat megkérni, hogy hadd maradjak életben.
2021. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Háziorvosom visszahívott otthonról. Elmondta, hogy folyamatosan cseng náluk az összes vonal, közben jönnek a betegek, meg akiket aznap be kell oltani.
2021. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Az az igazság, hogy a tb nagyon is kevés, ha ahhoz viszonyítjuk, mennyibe kerül az orvoslás. Egy orvos több ideig tanul, mint egy mérnök, a gyógyszerek gyártása sem olcsó, nem beszélve a kifejlesztésükről. Eleve az a jellemző, hogy egy adott egyén orvosi költségeinek 50%-a vagy még több az élete utolsó egy-két évében jelentkezik, így lehetsz majdnem végig befizető, az életed végén "visszakapod" azt a pénzt.


De ettől még amennyi adót fizetünk egyéb formában, az tényleg simán fedezhetné a sokkal jobb egészségügyi ellátást - ha arra költenék. Csak a tb nem.

2021. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem foglaltak a telefonok, 3at is adott a háziorvos hozzá, de egyiket sem veszik fel.


Azt én tudom,meg értem, hogy orvosoknak mennyit kell tanulniuk a költségekről is tudok, mert van állatorvos régi gyerekkori barátom, de nem indok ara, hogy ne kapj "ingyenes" ellátást, hisz fizeted a tb-t és én eddig életem során egyszer sem kértem kórházi segítséget és még kórházban sem voltam betegként 40 évesen! Az ember elvárná, hogy legalább felvegyék a telefont, nem orvosok kezelik a telefon hívásokat! Mert ha meg az van, hogy magánúton kell intézkedni, ám legyen, én hál Istennek jelen pillanatban meg is tehetem mert van félrerakott , spórolt pénzem, de akinek nincs az kb. meghal? Meg aki magánúton gyógyul az akkor minek tb-zen? Nem lesz ez sem olcsó, egy vizsgálat, csak a vizsgálat 20-22 ezer és még erre jön ha kell neki még plusz lelet, meg a kezelési költség, de mit lehet tenni?

2021. márc. 2. 19:01
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg azért nem veszik fel a telefont, mert dolgoznak, és a telefonok felvételére Nincs külön személyzetük.

Ha minden egyes telefont felvennének, akkor éppen csak a beteget nem tudnák ellátni, aki bent van a rendelőben. Hihetetlen, mi?

2021. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! És akkor mégis hogyan jelentkezzél be, hogyan kérjél időpontot, ha nem tudsz senkivel sem beszélni, mert senki nem ér rá? És majd ha bemegy az ember akkor sem fog senki, semmire ráérni? Akkor minek a kórház? Ez ro.hadtul nem indok, hogy nem érnek rá, azért vannak ott, hogy ráérjenek a betegekkel foglalkozni, aki időpontért telefonál, nem azért csörög, mert unatkozik, hanem mert beteg. Hihetetlen, mi?
2021. márc. 3. 09:29
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

A megfelelő mennyiségű szakdolgozó és az egészségügy működésének biztosítás nem az egészségügyi személyzet, hanem az állam feladata.

Mit nem lehet azon érteni, hogy VAGY felveszi állandóan a telefont VAGY vizsgálja és kezeli azt a beteget, aki éppen bent van a rendelőben?

A kettő egyszerre nem megy, ugyanis senkinek nincs 6 keze.

Mi lenne a megoldás? Mondjuk jelezni valahogy a kedves kormánynak, hogy kevés a munkaerő és legyenek kedvesek felvenni egy asszisztenst, akinek csak az a dolga, hogy fel vegye a telefont és előjegyzés adjon. De ez ugye luxus. Ez hagy ne az orvos hibája legyen már.

Ha ott lennél a rendelőbe a bajoddal, mert mondjuk bevitt a mentő, és at orvos ahelyett, hogy veled foglalkozik, percenként felvenné a telefont, akkor az lenne a bajod.

Fel lehetne végre fogni, hogy az eü működésképtelensége nem az ott dolgozók hibája. Mit gondolsz, azért nem veszik fel a telefont, mert egész nap recskáznak? Hát nem baszki. Azért nem veszik fel, mert dolgoznak, és az időpont adasra külön személyzetre lenne szükség, amit bnak biztosítani.

2021. márc. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kormány helyett a kórházra vagy a kórházigazgatóra gondoltam, bocs.
2021. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!