Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ujjbegy vérvételi szettet hol...

Ujjbegy vérvételi szettet hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

Rendeltem ujjbegyes vérvételen alapuló COVID antigén és antitest teszteket internetről a családnak, és a használati utasításban az szerepel, hogy szükség lenne vérvételi lándzsára és heparinnal vagy EDTA-val bevont kapilláris csövekre. De ezek nincsenek benne a szettben.

A lándzsával még nincs gond, az van a vércukormérőnkhöz, de kapillárist sehol sem találok.


Hol lehet ilyet kapni egy átlagembernek? Ahol nem 100 db a minimális rendelhető mennyiség. Vércukormérő, otthoni koleszterinmérő stb tartozékok között nincs ilyen?


Mielőtt valaki azzal jön, hogy miért itthon akarom ezt csinálni, ha nem is vagyok egészségügyi szakember. A válaszom, hogy eszembe nem jutna ilyet csinálni itthon, de most a 3. hullám miatt nem szeretnénk rendelőbe menni. Mert akkor ott kapnánk el a betegséget és semmi értelme nem lenne a tesztnek!


Jó kérdés: Egyáltalán miért adnak el ilyet magánszemélynek, ha nincsenek benne a szükséges eszközök?

Kidobtam vajon 30 ezer forintot az ablakon?



2021. márc. 5. 16:44
 1/10 alletta ***** válasza:
keress rá a net-en a kapilláris csőre, hátha találsz online vásárlási helyet.
2021. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A másik gond, hogy pontosan 25 mikroliter buborékmentes vért kellene kimérni.
2021. márc. 5. 16:58
 3/10 A kérdező kommentje:

20 mikroliterest már találtam, de azt nem írja, hogy vérhigítóval be van-e vonva.

[link]

2021. márc. 5. 17:10
 4/10 anonim ***** válasza:

"Jó kérdés: Egyáltalán miért adnak el ilyet magánszemélynek, ha nincsenek benne a szükséges eszközök?


Kidobtam vajon 30 ezer forintot az ablakon?"

Mert sokan üzletet tudnak belőle csinálni, és valszeg bukta a 30.

2021. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem látom esélyét annak, hogy ezt itthon megbízhatóan meg tudom csinálni...
2021. márc. 5. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Melyik tesztet rendelted pontosan?
2021. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani. Itt van például egy szintén vérvételes gyorsteszt használati utasítása:

www.youtube.com/watch?v=oy2UQ6_wStA

Egy nagy csepp vér kell. Semmi mikroliter. Más vérteszt sem lehet sokkal problémásabb.


A 25 mikroliter az kb egy 3,5mm átmérőjű gömb. Vagy egy 4,5mm átmérőjű félgömb. Ha az ujjadról kb. ennyit rányomsz a tesztpontra, akkor ki fogja mutatni az antitesteket.

2021. márc. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Én ezt csináltam, egyszerű volt és egyértelmű.
2021. márc. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krwkco ***** válasza:

#8


Miért #7? Van nekem nevem is. :-)


krwkco

2021. márc. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kis önérzetes :D
2021. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!