Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kellett a covid miatt...

Miért kellett a covid miatt ekkora hisztit csapni?

Figyelt kérdés

Ha pl. 3 éve a sima szezonális influenzában meghalt 100 ember senkit nem érdekelt. Mindenki azt mondta, hogy: "idős, gyenge immunrendszerű volt". Senki nem oltatott miattuk, viselt maszkot, stb...

Most ha covidban meghalt 200, mindenki odáig van, hogy jajj, mert meddig élhettek volna még. Aki nem oltat, hord maszkot, marad otthon az gyilkos meg veszélyezteti a társadalmat stb..

Miért kell ez a hiszti és álszent viselkedés?


2021. márc. 7. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Huh jó reggelt már több mint egy éve erről beszélünk 🙂

Remélem egyre többen raeszmelnek erre

2021. márc. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ciki hogy nem vagy tájékozott, de hogy még dicsekszel is vele, az nagyon égő.
2021. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Van benne hiszti,de higgyétek el,hogy a covid alattomosabb,mint a sima influenza. Amikor már azt hiszik gyógyultak,pár nap után rotty és intenzív a semmiből, akut légzési elégtelenséggel. Kollégáim az itteni covidra lettek átirányítva,azt mondták komplett családokat visznek be, megállás nélkül jön a mentő,gépre kerülnek. Fiatalok is. Nem ismerjük a későbbi szövődményeit. Idős kolléganőm szívbetegsége sokat romlott, miután átesett a covidon. Kb.ülve is fullad. Szóval nem vagyok pánikolós és nem értek egyet a kormány kezelési stratégiájával,de a két betegséget nem lehet összehasonlítani. És ezt nem laikusként írom,hanem nővérként, kollégák tapasztalataival. Vigyázni kell vele,de nem így,tessék-lássék módon meg úgy,hogy ordít az intézkedésekből a nyereségvágy.
2021. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Miért nincs igaza? Én eddig azt sem tudtam, hogy szokott lenni szezonja az influenzának. Volt, hogy elkaptam, elmentem táppenzre. Mint a normális világban szokás.

Tudtam mindig is, hogy ebbe krónikus betegek meg szoktak halni. De én abban a tudatban voltam, hogy a krónikus betegek vigyáznak magukra meg ne fertőződjenek vírusokkal.

Én allergiás vagyok a kutyaszőrre, ezért nem simogatom őket. Attól más embernek lehet kutyája.

2021. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Nem 100 idős ember hunyt el. Olvasd el, hogy hányan szorulnak lélegeztetésre és halnak meg. Az influenza a fiatalokat nem szokta vinni. És tüdőgyulladást okoz, amiből kigyógyulsz és kész. a COVID a kisereket támadja, ezáltal az összes szervet érintheti, és súlyos fertőzés esetén nem gyógyul maradvány nélkül. Tudod milyen ótvar sz*r dolog azt látni, hogy 40-60 éves, egyébként jó állapotú betegek bejönnek mentővel félhalott állapotban masszív légzési elégtelenséggel, és olyan gyors állapotromlással, hogy rövidesen gépi lélegeztetést kell indítani? Majd helyszűke esetén hosszasan érvelni az intenzív osztálynak, hogy szorítson neki helyet, mert benne van perspektíva? De ezzel azt is tudod, hogy valaki mástól, aki mondjuk idősebb vagy több alapbetegsége van, elveszed az utolsó ágyat. Na meg amikor hívod a hozzátartozókat, hogy felvilágosítsd őket a családtagjuk súlyos állapotáról, és egy 20 perces beszélgetés végén is oda tértek vissza, hogy "de hát 2 napja még egészen jól volt, és létezik, hogy a vírus ilyen gyorsan lerontotta az állapotát? " Mert nem akarják elhinni. Mivel az emberek többsége sajnos még mindig politikát csinál a helyzetből.

Tudom, hogy le leszek megint pontozva, mert ez nem az, amit az emberek hallani akarnak. De légyszi, ne a telex index orbán fb oldala stb. alapján próbáljátok belőni a valóságot. A média és vezetés politikai ügyet csinált a covid-ból sajnos. Megértem az emberek bizalmatlanságát, mert az egy év alatt ment a sok pótcselekvés, félretájékoztatás stb.

De hallgassatok azokra, akik eü-sként ilyen betegeket látnak el, mert ők látják testközelből a valóságot. És nekünk aztán rohadtul nem érdekünk hazudozni erről az egész szituációról.

2021. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 a 100 csak egy példa volt...

Nem a vírust tagadom, hanem azt utálom, hogy mindenki, akkor hiszti csap körülötte, de érdekes amikor emberek influenzába halnak meg az senki nem érdekelt. A covid halottak is csak azért érdekesek mert megvan a média hiszti körülötte.

2021. márc. 7. 12:21
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

5

Szerintem ne sakkozzunk galambokkal. Egy próbát megért.:)

3-as voltam

2021. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7

Azért mert valaki nem osztja a véleményedet még nem kell személyeskedni.

Bár, magadat minősítetted ezzel...

2021. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!