Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vásárlási idősáv: az időseknek...

Vásárlási idősáv: az időseknek nem kellett volna többet "letenni az asztalra'? Hiszen a saját egészségükről van szó?

Figyelt kérdés

Ma voltam bevásárolni fél tizenkettőkor. Feltűnően sok idős embert láttam az üzletben. Megtehetik, hiszen megengedett, hogy egész nap, bármikor vásároljanak. De amikor én az órát figyelem egész délelőtt, hogy mikor mehetek már, kicsit dühös leszek, hogy ők nem járulnak többel hozzá a saját egészségük megőrzéséhez. Eleve ilyen szabályt nem kellett volna hozni. Egész napjukból szerintem kitelik, hogy betartsák az idősávot.

És pont akkor voltak ott, amikor végre beáramlott a sok fiatalabb vásárló, akinek addig tiltott volt. Elég nagy tömeg volt, és benne a sok idős ember is. Ez veszélyesebb, mintha egyáltalán nem lenne idősáv.



#idősáv az időseknek, de nem használják?
2020. nov. 26. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Az idősávot nem az öregek találták ki. Tavasszal is szükségtelen volt, most még inkább az.

Maszk, távolságtartás, hazaérve fertőtlenítés bőven elég ahhoz, hogy ne kapja el a vírust még öregként sem valaki.


Nem a boltokban fertőződnek meg az emberek.

2020. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Ennél nagyobb hülyeséget ki se találhattak volna. Ja, de. A mai 6360 megbetegedés után nulla szigorítás. Majd meg lehet nézni mi lesz itt karácson táján, pedig az eü. a végét járja. Bravó!
2020. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A mai nagy szám oka valószínűleg a héten elkezdett tesztelés az iskolákban, óvodákban, eü. intézményekben.
2020. nov. 26. 15:33
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Az idősek nem a vásárlás közben fertőződhetnek meg, de lehet, hogy máshol sem. Az idősáv csak látszat intézkedés, és teljesen felesleges.Nyugdíjas vagyok és vigyázok magamra idősáv nélkül is. Igaz, nem is ülök fel a sok pánik keltésnek.
2020. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
@3 Ugyan, egy csomóan nem is engedik magukat tesztelni. Köze nincs hozzá.
2020. nov. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
"Az egész napjukból kitelik" te tényleg 0 empátiával rendelkezel és figalmad sincs milyen egy idős ember élete? Az idősek már rugalmatlanok, fizikaliag és mentálisan is. Sokuk nem szokott hozzá a korán keléshez. Ami neked könnyen megoldható az nekik komoly nehézségbe ütközik. Sokuk olyan rossz fizikai állapotban van, hogy mire hatnak a gyógyszereik és el tudnak indulni rég elmúlt 10 óra vagy az egész délelőtt. Amít te kipattansz az ágyból éa 15 perc múlva indulsz a boltba addig egy 70-80 éves embernek ez nem megy. Idő kell amíg összeszedi magát. A védett sáv nagyon jó mert aki tud élni vele biztonságosabban vásarolhat. De sajnos nem mindenki tud. Nagynéném pl ki tudja használni, az idős szüleim sajnos nem. Mert nincsenek jól reggel. Arra sem gondolsz, hogy az idős ember nem tud cipekedni. Többször kell esetleg lemennie és közben vége lesz az idősávnak. Ez olyan kis dolog, nem értem miért nem természetes, hogy óvjuk a gyengebbeket akik rá vannak szorulva. 8-10ig meg 9-11 ig csak 2 óra. Senkinek nem érvágás ha nem akkor megy. A fiataloknak kell alkalmazkodni az idősekhez mert nekik ez már nem megy olyan jól. Nem mellesleg ledolgozták az életüket és felnevelték a fiatal generációt. Talán ezt meg kellene becsülni nem koncként kezelni őket. Mindezt fiatalként mondom!
2020. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
"Többet letenni az asztalra" végig dolgozták az életüket, felnevelték a gyermekeiket, unokáikat. Szerintem ez a minimum amit megérdemelnek! Szégyeld magad! Még most is ők alkalmazkodjanak hozzád idősen, betegen? Komolyan hihetetlen milyen lelketlen emberek vannak.
2020. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6,7

De ha egyszer nem élnek a lehetőséggel, akkor mégis mit gondoljunk azon kívül, hogy direkt a többieket szívatják?

Mellesleg, de az idősek képviselői javasolták ezt és ebben a formában. Azt meg talán hagyjuk is, hogy egyáltalán nem ér semmit az egész, megint csak a saját életünket nehezítjük, eredmény nélkül.

2020. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

idősek tanácsa?

Engem nem képviselnek, pedig 70 leszek. Azt sem tudom, kicsodák. Azt sem tudom, milyen életkörülmények között élnek. Hogy nincs rálátásuk a mindennapi átlagos életre, az biztos.

A közértben maszk van mindenkin. Fertőtlenítenek szegény dolgozók untig eleget. Akkor hogy a fenébe fertőződnének meg a nyögdíjasok fél-egy óra boltban tartózkodáskor.

Az idősek képviselőinek biztos nem kell villamossal, busszal elcaplatniuk a piacra, vagy egy távolabbi nagyobb üzletbe. Az utazás során nem fertőződnek, csak a boltban a nyugdíjasok, ugye?

2020. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, akkor biztos a fiatalok javasolták.
2020. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!