Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom lenyelni a gyógyszer...

Nem tudom lenyelni a gyógyszert, milyen más megoldás van erre?

Figyelt kérdés

Pszichés alapon képtelen vagyok lenyelni a gyógyszert, nagyok sok mindent kipróbáltam már, pl. üvegből inni rá, jughurtba vagy lekvárba belerakni, gyakorolni kis cukorkákkal, de végül vagy a kukában landolt, vagy összetörtem és úgy ittam meg, de az utóbbinál sokszor ki is hánytam a szörnyű íze miatt.


Van valaki, aki hasonló problémával küzd? Sikerült erre megoldást találni? Nem feltétlen arra gondolok, hogy végül megtanultátok lenyelni.


Én most gondoltam arra is, hogy esetleg összetörve joghurtba vagy nutellába rakom, hátha jobban elnyomja az ízét.



2021. márc. 10. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszer az? Tényleg olyan szörnyű íze van, vagy csak képzeled? Kérj meg valakit, hogy keverje bele az összetört gyógyszert valamibe, tegyen még mellé négyfélét, ne mondja meg, hogy melyikben van, te meg edd/idd meg mind az 5-öt, felismered-e. Kíváncsi lennék rá.
2021. márc. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
En van amikor 8 felé vágom, és kis darabokban nyelvem le
2021. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem - gyerekkoromban - az összetörve lekvárba tenni megoldás működött. Valszleg a nutella is jó lesz. Sajnos ha valamilyen késleltetett felszívódású gyógyszered van, annál ez nem jó megoldás (ott a gyógyszer bevonata teszi lehetővé a késleltetett felszívódást, ha összetöröd, már nem működik). Amiből lehet, rágótablettát választok (pl. D-vitamin).


Ha orvos ír föl gyógyszert, akkor mindenképp szólj, hogy ilyen problémád van, és kérdezz rá, hogy össze szabad-e törni a tablettát.


Fontos még, hogy gyógyszert nem szabad a szemétbe dobni, mert ez veszélyes a környezetre. Ami már nem kell bármilyen okból, azt össze kell csomagolni és visszavinni a patikába vagy hulladékudvarban is le lehet adni.

2021. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!