Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Védőoltás beadására csak...

Védőoltás beadására csak orvos jogosult? Van ilyen jogszabály?

Figyelt kérdés
Nem értek egyet azzal, hogy az orvosokat terhelik egy eü-s szakmunkával, amire igazából bárki képes lehet, ha odafigyel.

2021. márc. 11. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Jaja, eleg ha odafigyel, meg a ritka allergias reakciokat is csipobol kezeli, nyilvan.
2021. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Kiindulva hogy állatot is csak állatorvosi végzettségű ember olthat, szerintem ugyanígy van előírás embereknél is.


Nem, nem mindegy hova és hogyan oltod be, ezt az orvos tudja.

2021. márc. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bárki beadhatja, de pecsétje csak az orvosnak van és igazolást is csak ő állíthat ki...
2021. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt egy szóval sem mondtam, hogy nem kell orvos az oltóhelyre, aki FELÜGYELI az oltást, az esetleges reakciókat kezeli és pecsétel, stb.

Csak azt gondoltam, hogy magát az oltást beadhatná más is.

A kérdés lényege amúgy a JOGSZABÁLY volt, nem az én hozzáállásom minősítése. (A szövegértés nem haszontalan.)

2021. márc. 11. 10:31
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha te meg bemásolod a jogszabályt, hogy sebész végezhet bypass műtétet, okostojás.
2021. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nővér is beadhatja, és be is adja.
2021. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
7/7-nek köszönöm, hogy releváns választ próbál adni, szerintem is így van, sőt kaptam már én is oltást asszisztens által.
2021. márc. 11. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!