Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véres a vizeletem minden...

Róbert dávid kérdése:

Véres a vizeletem minden reggel,de utána már normális aggódom,mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Tehát reggel felkelek elmegyek wc re,és sötét színű a vizeletem,aztán ha megint kell wc z nem már normális,volt kisgyerek koromban bajom a vesémmel. Jövőhéten megyek vérvételre,nemis a vérvételtől aggódom hanem hogy van bármiféle bajom is,szerintetek?29/F

2021. márc. 12. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Véres vizelet nem szokott ok nélkül megjelenni. De biztos, hogy vér?

Ha az, nem lesz elég egy vérvétel, neked urológushoz kell menned.

2021. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Biztos véres? Nem csak tömény?

Mondjuk gondolom vérvétel mellett vizeletet is néznek, akkor kiderül..


Urológushoz még elmehetnél azért.

2021. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A véres meg a sötét színű nem azonos egymással. A véres vizeletben a vizelet centrifugálása után az üledékben mikroszkóppal láthatók a vörösvértestek vagy maradványuk). A sötét meg csak azt jelenti, hogy a narancs színű bilirubin epefesték betöményedett állapotban van, ami az éjszakai folyadék utánpótlás hiánya miatt természetes. Napközben kell megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasztani. Bizonyos gyógyszerek is fokozzák a vörösvértestek károsodását (algopirin, voltaren stb.), ami sötétebb színű vizeletet eredményez.
2021. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!