Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallom a kínai vakcina elfogyo...

Hallom a kínai vakcina elfogyott ugye akkor amikor engem akarnak majd beoltani még lesz majd kínai vagy novavax?

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet, hogy mivel fiatal vagyok még nem igen akarnak engem beoltani! És úgy hallom a kínai vakcina elfogyott. És remélem a novavaxot is forgalomba hozzák majd. Mivel én vagy Subunit vagy legyengitett vírus oltást akarok magamnak. És eddig még csak a kínai meg a Novavax játszik. Olyat semmiképp nem akarok beadattni ami bele nyúl a DNS-be. Tehát az ilyen Astrazeneca, Szputnik, Pfizer, CureVac nekem felejtősek.

18/L



2021. márc. 12. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

En nem tudom, hogy hogy mukodik az astrazeneca meg sputnik meg ilyenek.


De azt sem tudom, hogy honnan tudod hogy mukodik a kinai vakkcinak, mert a gond az vele hogy nincs teljes dokumentacio meg.


Tovabba a kinai vakkcinakkal az a baj, hogy nem olyan hatekonyak mint amennyire kina allitja (~90% helyett 50 - 60%), brazil forrasok szerint, meg bbc szerint.


En ugy latom a kinai vakkcina eddig a legalja a dolognak, de ki miben hisz, gondolom.

2021. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a Novavax mennyire lesz hatékony? Egyébként a Pfizer, Moderna is bele nyúl a DNS-be. És az még rosszabb mint az astra meg a szputnik. Mert az meg még ráadásul új találmány mrns vakcinák az előbbi 2 meg vektor DNS!
2021. márc. 12. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat nem hiszem hogy itt gyakorikerdesek tudna valaszolni arra hogy a novavax mennyire lesz hatekony.


Erdekesnek talalom, hogy szerinted az altalad felsorolt vakcinak "belenyulnak a DNS-be". Errol tudsz valami tanulmanyt linkelni ide, vagy esetleg egy kredibilis hirforrast?


En is felszeretnek amugy vilagosodni ezen a teren, szoval ha van valami forrasod, azt megirnad legyszi ide?

2021. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha most el is fogyott (én inkább azt hallom hogy senkinek sem kell), akkor mire te sorra kerülsz tuti lesz újra. Sürgős neked a beadatás egyébként?😅
2021. márc. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul hallottad, 2 napja jött 450 ezer darab.
2021. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy "belenyúl a dns-be"? Linkelnéd a publikációt amiben erről írnak?
2021. márc. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érkezett egy újabb adag kínai. Ezt is el akarják oltani.
2021. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jelenesetben bármelyik vakcina hatásos lehet a védekezésben, meg persze minél előbb kapod meg annál jobb eséllyel lesz meg a 2. oltás is, és élvezheted a "nagyobb biztonságot" én bármelyiket elfogadnám igaz, én még fiatal vagyok. De szerintem a megállapodás miatt mindig jönnek újabb adagok mindegyikből nem kell aggódnod:)
2021. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!