Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista ez a nő szerintetek?

Alkoholista ez a nő szerintetek?

Figyelt kérdés
29 éves nőről van szó. Ismeretségi körömbe tartozik. Tini kora óta rengeteget bulizott, fesztiválozott, ivott. Ha szabadnapja van iszogat, sörözik általában. Ha elmentünk egy programra, egyből sört vett. Több exe is nehezményezte az ivási szokásait. Volt, hogy látogatóba ment a szüleihez, nem volt elegendö sör otthon, még elment venni magának. Egy bulin leesett a teraszról. Ezeket a sztorikat még büszkén meséli. Otthon is esett fejre, amikor egyedül ivott. Egy értelmes okos nőről van szó, akinek nagy baráti köre van és jó állása. Aggódom érte...

2021. márc. 13. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nehéz eldönteni, attól függ milyen gyakran iszik és ennek milyen hatásai vannak és milyen gyakran vannak ezek a hatások.

Ha nagyon muszáj lenne tudna-e alkohol nélkül éni vagy elvonási tünetei lennének-e?

2021. márc. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első két sorban írsz, még nem ok az aggodalomra. Az, hogy ittasan többször balesetet szenvedett, illetve egyedül is iszik, ráadásul nem keveset, már problémás. Ha saját maga nem látja be a problémát, akkor viszont nem sokat tudsz tenni. Úgysem fogja beismerni, sőt valószínűleg tagadni fogja ha felhozod a témát, illetve ő nem problémaként éli meg mert nincs negatív hatással az életére. Anyagilag megengedheti, a külsején nem látszik, a munkáját meg tudja tartani így is.
2021. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazad van 3-as. Félek nagyobb baj lesz. Tört be üveget is ilyen állapotban. Mi lett volna ha egy szilánk elvág egy ütőeret és ottmarad?
2021. márc. 13. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló voltam, erős szorongás, traumák, mondjuk a fesztivált utáltam, meg a tömeget. Meg nem sztorizgattam. Aztán meg is hozta a gyümölcsét a dolog, lett pár egészségügyi problémám. Szerencsére nem súlyosak.

Sajnos még mindig nem szoktam le. Hetente egy alkalmat engedélyezek magamnak, amikor este megiszok maximum egy üveg bort.

Ha a hiúságára lehet hatni, üzenem neki, hogy jó ideig nem látszik meg, aztán kb fél egy év leforgása alatt úgy megcsúnyul az ember arca ettől az életmódtól, hogy el sem hinné.

2021. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Sajnos még mindig nem szoktam le. Hetente egy alkalmat engedélyezek magamnak, amikor este megiszok maximum egy üveg bort." kifelejtettem, hogy régen minden második nap ittam. Nem szokott másnapos lenni?
2021. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ha nem dolgozik, a másnapon is bír inni. Szokott másnapos lenni amúgy.

Meg mesélte, hogy ok nélkül rázta a hideg. Ez lehet idegkimerültség, de én meg már megvonásra tippelek. Keze nem remeg

2021. márc. 14. 00:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem
2021. márc. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ennyi alapján nem lehet eldöntetni.
2021. márc. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!