Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok,de már...

Alkoholista vagyok,de már nagyon, az ital parancsol/irányít, hanyagolok-nemtörődöm lettem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elvonóra, most nemszeretnék menni!


Tudom , hogy így nem jó vége lessz, hogyan küzdjek?



2021. márc. 2. 04:15
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nos az első lépés mindig a felismerés. A nehezén nem vagy túl, de ez a legfontosabb lépés. Ha valóban eleged volt ebből az életmódból, öntsd ki az összes piát és szokj rá valami egészségesre, mondjuk a futásra. Az alkohol iránti vágyad az agyadból indul ki, ha annak nemet tudsz mondani, leteheted a piát. Akarat és határozottság kérdése. Hány éves vagy? Biztos millió dolgot érhetnél még el, ami akár még gyerekkorodban volt egy álmod. Elevenítsd fel a régi céljaid. Ha esetleg trauma vagy stressz miatt iszol, dilidoki is segíthet. Amíg nem tiszta és egészséged az elméd, te sem leszel az. Egyszerű döntést kell meghoznod. Mostantól vagy nemet mondasz a méregnek, vagy folytatod így tovább és haladsz a végtelen mélybe tovább. Sok sikert, remélem sikerül eldobni az alkoholt!
2021. márc. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Én is gratulálok, hogy felismerted és változtatni akarsz. Én más függőségben szenvedtem, de amire biztatnalak, keress olyat, aki ebből már kikeveredett, mesélje el neked, hogyan csinálta. Emellett nagyon jó, ha van egy partnered, akivel ezt meg tudod beszélni, aki a hullámvölgyekben partnered lesz. Légy türelmes magaddal, egyáltalán nem gáz, ha nem egyenes az út felfelé. Nekem az is segített, ha ki tudtam tűzni egy vonzó célt, miért akarok változni? Azt hiszem ez a legnehezebb, hiszen a cucc sokmindent megad, de azt már tudjuk, hogy elég alattomos. Emellett Dudits Dénes (akár ingyenes) anyagait is javaslom, segít az indulásban.
2021. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
Első lépés és az utolsó egyben =NE IGYÁL VAZZE!!!
2021. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
Az nagyon jó dolog hogy felismerted,elismered hogy alkoholista vagy. Innen már csak neked kell a fejedben rendetrakni, aztán eltűntetni a piát a közeledből, a házból. Javaslom, hogy amikor rádjön a sóvárgás próbáld meg lekötni magad valamivel, csinálj valamit ami eltereli a gondolataid az italról. Egyébként a sport, mozgás nagyon jó segéded lehet abban hogy a sóvárgást kezelni tudd. Ha keményen edzel, nagyon elfárad a tested és igazából csak normális kajára meg vízre fogsz sóvárogni.😃 Nem árt legalább multivitamint is szedned. Remélem sikerül a küzdelmed. Gondolj arra hogy ezzel magadat mented meg, a májadat, az életedet. Nem utolsó sorban a pénztárcád is megmented kicsit. ;) Sok sikert.
2021. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha most rögtön hagyod abba az ivást úgy, ahogy azt az egyik agysebész javasolja, akár bele is halhatsz. Delíriumra gondolt az 5. válaszadó. Az a hirtelen megvonásnak az egyik tünete, és könnyen bele lehet halni. Ezért gyógyszerrel vagy orvosi felügyelettel szabad csak csinálni.
2021. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!