Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkoholisták miért isznak?...

Az alkoholisták miért isznak? Milyen érzést nyújt számukra az alkohol?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg indok van, de sosem a jókedv miatt. Mind lelki dolgokra vezethető vissza. Unalom űzes, magány, párkapcsolat, depresszió stb.

Más az az ember aki szórakozni megy és iszik mint aki otthon ül és iszik vagy épp azért megy szórakozni vagy kocsmába, hogy legyen indok miért iszik.

2020. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint a cigizőknek a cigi.
2020. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érzést nyújt? Fizikailag mintha beszédülnél de mentálisan jobb kedvet ad. Nem tűnik olyan szörnyűnek a világ, eltaszitja a problémákat ezért isznak olyan sokan. Persze még több problémát generál de ha iszol nem érdekelnek a problémák. Viszont ha visszajössz a valóságba nyakadba zúdulnak ezért iszol megint. Legyen jó kedved meg leszarom állapot. Legalábbis nekem így volt 😅

De sajna vannak emberek akik agresszívek lesznek és balhéznak de ez nem jellemző, én voltam részeg de soha nem tudnám elkepzelni, hogy pia miatt belekössek idegenekbe vagy egy nőt vagy gyereket verjek.

2020. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Két dolgon gondolkodtam ezzel kapcsolatban:


Az egyik az, hogy aki alkoholista, az iváskor ugyebár nem azt a bódulatot éli meg, mint az alkalmi ivók, hanem valami mást (mivel már toleranciája van). De ennek a "másnak" többnek kell lennie, mint "csupán" csak az elvonási tünetek megszűnése, nem? Hiszen annyi olyan alkoholista van, akik maguknak sem ismerik (még) be, hogy gond van. Ezek az emberek gondolom nem az elvonási tünetek miatt isznak.


A másik pedig az, hogy ha visszagondolok a gimis közösségi életre, már onnan is tisztán elő tudom hívni, hogy kik voltak azok az emberek, akiken kifejezetten látszott, hogy jóleső dolog számukra az ivás. Durva ilyet mondani ilyen fiatal emberekre, de szinte kivirultak tőle. Míg más ember meg csak próbálkozott az ivással, de hiába érzett valamiféle hatást, az kellemetlen volt számára, vagy csak nem tartotta nagy számnak. Miben különbözhet ez a két embertípus?


Persze mindenkinek megvannak a maga függőségei. Nekem ez az alkohol-téma eléggé homályos még, szeretném jobban érteni.

2020. dec. 29. 18:10
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


3-as, neked külön köszönöm! :) Pont ilyesmi válaszokra vagyok kíváncsi, mind a testi, mind a mentális hatásnak a szubjektív leírására.

2020. dec. 29. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Én menedzseralkoholistaként kezdtem. Az átkosban nagy divat volt a repipia. Főleg a nyugatról illegálisan hozott italokkal volt szokás villogni. Nem múlhatott el tárgyalás, hogy elő ne kerüljön valamilyen üveg, és üres kézzel sem illett menni. Aztán már hétvégén se tudtam leállni. Akkor már a mámor hiányzott. Az ellazulás. Nem éreztem embernek magamat nélküle. Ennek a felismerése vezetett aztán oda, hogy 33 évesen (29 éve) felfújjam a pofámat, és abbahagyjam. Azóta száraz alkoholista vagyok.
2020. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az életben problémák vannak. Nehézségek amiket meg kéne oldani. Küszködni, szenvedni, és felelősséget vállalni önmagunkért, és másokért. Van akinek nem tetszik ez a játék. Rosszul indult neki. Nem tanult a suliban, és csak rosszabb munkát tud vállalni. A személyisége végett nem jöttek össze neki a párkapcsolatok, és így kilátástalan az egész élete. Persze lehetne fejlődni, és sok-sok bukás után valami elérni - de van aki nem akarja ezt az erőlködést. Később a függőség miatt jön még egy raklap extra probléma is. Van aki inkább nem akar szembenézni az élettel, és felelősséget vállalni a dolgokért. Így hát kiütjük magunkat piával, vagy drogokkal, gyógyszerekkel - bármivel amihez hozzá tudunk jutni. Csak ne ez a valóság legyen ami így ilyen ilyen siralmas. Az alkoholfüggőség évek (évtizedek) mire keményen kialakul. Addigra már egy életvitellé válik. Viszont csak az elvonás jön extrába, meg kicsit nagyobb tolerancia szint. Viszont a kemény alkoholista valamilyen szinten szinte mindig be van italozva. Nem nagyon, csak úgy hogy meglegyen a szükséges véralkohol szint. Viszont ha jobban bepiál akkor azért még ő is hasonlóan érzi, mint az alkalmi ivók. Szóval érzésben nincs nagy különbség. A lényeg viszont az hogy mi függők alapból szenvedünk. Végül is a magunk hülyesége végett, mert nem nézünk szembe az élettel úgy ahogy kéne. Viszont amikor tisztulunk akkor visszatér a szörnyű valóság, és idővel beérnek a korábbi tetteink gyümölcsei. A tiszta időszakokban megint látható hogy milyen gáz életet élünk. Hogy az egész életünk elbaszcsizzuk, mert nem volt kedvünk az életnek hívott játékot a szabályok szerint játszani. A szörnyű valóság elől pedig minél előbb újra menekülni kell. Amíg csak lehet...
2020. dec. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem vagyok alkoholista, de a whiskeyt imádom, azt hetente kb. 2x-3x iszok. Szerintem elegáns, szeretem az ízét, és nagyjából csak akkor iszok, ha lazulni akarok, meg jó a kedvem. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mikor kb. állsz 8 órát, aztán leülsz egy kényelmes fotelbe és lazulsz.
2020. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként szerintem az alkohol lehet a legnagyobb luxus és legnagyobb nyomor is. Nem lehet csak alkoholról beszélni önmagában, kb. olyan, mintha azt mondanád kocsi. Vezethetsz egy ócskavasat, de vezethetsz Rolls Royce-ot is.
2020. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!