Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kell tenni az izomcsomóval...

Mit kell tenni az izomcsomóval a háton?

Figyelt kérdés
A jobb lapockám és a gerincem között 2 éve van egy nagy izomcsomó. Masszázshengerrel már háromszor szétnyomkodtam, de pár nap alatt visszajön és valamiért még a vállam is fáj tőle. 2-3 hete a bal lapockám mellett is van egy, a gerincem mindkét oldalán ugyanott van egy-egy csomó. Már mindkét vállam fáj... alig tudom kihúzni magam a fájdalomtól. Mit tehetnék ezzel? Gyógymasszőr tud segíteni?
2021. márc. 14. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tud. Te magadnak nem tudod megcsinálni.
2021. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És gyógymasszőr kell vagy sportmasszőr? Sajnos sosem voltam masszőrnél, azt sem tudom mi a különbség
2021. márc. 14. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az izomcsomó “kinyomkodásához” meg kell találni a jó beesési szöget is , ezt a terapeuta keze könnyebben megtalálja ( meg te is érzed hogy a “legismerősebb a fájdalmad “ a nyomás közben )

Ha régebbi a csomó akkor több alkalom is lehet mire kikezelik.

Illetve érdemes gondolkodni hogy miért jönnek ki a lapockája és váll területen a csomók, talán feszültség , hanyag tartás , huzamosabb ideig rossz pozícióban váll- kar tartás, mozgáshiány, kevés folyadék bevitele, kényelmetlen alvási pozíció vagy lelki gondok vannak e mögötte!

2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógymasszőrnél kezdenék.
2021. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind2 féle masszőr ért az izomcsomó masszírozáshoz, de érdemes egy gyógytornászt is felkeresni hosszú távon meghálálja a háta!
2021. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!