Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a családban van igazolt...

Ha a családban van igazolt covidos, akkor azt nekem jelezni kell a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Mivel nekem szerencsére nincsenek tüneteim, így nem tesztelnek, nem tudom, hogy az vagyok-e.

A covid miatt már elveszítettem egy munkahelyet, nem szeretnék mégegyet.


2021. márc. 14. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szíved joga, én azért jeleztem mert 74 éves a főnököm, egyéb helyzetben nem biztos, mert már én is veszítettem el munkahelyet Covid miatt.
2021. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy háztartásban éltek, és te is karanténban vagy, akkor igen.
2021. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

KI a sz*rt érdekel szerinted? Ha nincsenek tüneteid, akkor minek is jeleznéd?

Egyébként ha teszteltek volna akkor sem tudnád biztosan, mert a teszt (főleg a pcr) egyáltalán nem megbízható.

2021. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Van erre belső szabályzatotok?

Nálunk ilyenkor fel kell venni a kapcsolatot a háziorvossal. Ha azt mondja kontakt személy vagy, akkor szólni kell és nem jöhetsz dolgozni a karantén ideje alatt. (10 nap)

Ha nem nyilvánít kontaktnak, akkor jöhetsz. Kötelező maszkviselés, távolságtartás mellett természetesen, amit nálad így még fokozottabban ellenőriznek. Ennyi.

Szerintem illik szólni, ha egy háztartásban élsz egy vírusossal.

2021. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Belső szabályzat kell, hogy legyen, már csak azért is, hogy covid fertőzés után tudnod kell hogyan tudsz újra munkába állni.
2021. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!