Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sörre lehet bevenni fájdalomcs...

Sörre lehet bevenni fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
Éppen söröztem, amikor iszonyat vesegörcsöt kaptam (konstans veseköves vagyok évek óta és bármikor begörcsölhetek, annyira hogy összeesek szinte). A lényeg, hogy nem bírtam, be kellett vennem egy Voltarent, mert már ordítok a fájdalomtól. A gyógyszer bevétele után 5 perccel már hasogat (nem fáj hanem ilyen ájuldozásban vagyok). Lehet összeveszett a kettő? Fájdalmamat igaz nem enyhítette nagyon, picit jobban bírom de ennyi. Most meg ájuldozom is mellé...

2021. márc. 19. 23:31
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehet
Nem, "összevesznek"
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlott, de nagy szükség esetén azért lehet, az ájuldozásod nem a kettő "összeveszése" miatt van. Azért nem ajánlott, mert mindkettőt a májnak kell lebontania, és nem tesz jót neki a "túlmunka" hosszútávon.
2021. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ettől a kettőtől ájuldozol, hanem a fájdalomtól :D

Én nagyon sokszor nyugtatókra iszok direkt, és még akkor sem kezdek el ájuldozni.

2021. márc. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, már 2 éve folyamatos ez a fájdalom. Konkrétan felakarom magam akasztani, elegem van belőle.
2021. márc. 20. 00:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát lehetni mindent lehet ami fizikailag kivitelezhető, csak nem éppen jó ötlet, viszont tényleg inkább a vesekő lehet a ludas. Nem kéne eltávolítani őket? Ez tartós életminőség romlás, ha így van ahogy írod, ergo biztos TB támogatott valamilyen mértékben.
2021. márc. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2019-ben többször is kórházba kerültem emiatt mentővel. Novemberben bent tartottak 7 napot, hogy akkor kiműtik. A frászt. Nincs orvos itt vidéken erre (covidról akkoriban szó sem volt még) ezért ugráljak otthon és éljek napi 20 szem fájdalomcsillapítón. Decemberben Pesten próbálkoztam, 5 napig tartottak bent és azt mondják hogy zúzzunk. Oké, decemberben, 2020 januárjában és februárjában, majd pedig az első hullám után júniusban is zúztak és szeptemberben is. Összesen 4 alkalom. Sikertelenül. Covid 2. hullám óta nem tudok egy dokival sem konzultálni, hogy mi legyen. Se Pesten, se a városban, se sehol. Mentő ki se jönne, ha nem bírnám a fájdalmat. Pokoli ez a Covid nekem, az egészségügy romokban. Már azon gondolkozom, hogy eladom mindenem (számítógép, kocsi, stb) és cuccolok az országból nyugatra, hátha...
2021. márc. 20. 00:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig ez nem hiszem hogy a halasztható kategória... Szerintem normális helyen ezzel rögtön kapnál időpontot, vagy ügyeletről egyből a műtőbe.
2021. márc. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel űrítettem már követ, ezért csak azt mondanák, hogy akkor folytassam amit eddig és majd kijön. 4 kövem volt jobb oldalt, 2 bal, igaz csak a jobb okoz problémát. Ebből 2-őt már űrítettem (olyan nagyok voltak, hogy a húgcsövemet végigsértette belülről és szép kis húgyuti fertőzéseket is bekaptam) de azóta megint 2 képződött. Rohamtempóban termelek és nem tudják mitől. Ha műtenek is, rövidesen termelek újabbakat.
2021. márc. 20. 01:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy fájdalomcsillapítótól semmi bajod nem lesz, ha beveszed alkoholra. Főleg, ha ezt csak nagyon ritkán adod elő.
2021. márc. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, bar nem mindegy h 1 sorre, vagy 10re veszed be. Az se mindegy h egy gyogyszert vagy 3at
2021. márc. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!