Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha átestem a covidon akkor...

Ha átestem a covidon akkor hordozóként más elkaphatja tőlem?

Figyelt kérdés
Négyen élünk egy háztartásban. Én átestem a covidon decemberben, tehát kialakult a védettség. Viszont nem akarnék sehova menni meg senkivel találkozni ha pl az covidos és í]y én nem leszek beteg de a velem élők megkaphatják, mert hordozó vagyok. Erről tud valaki valamit? Leginkább biztos infó érdekelne (állami oldal, who stb)

2021. márc. 22. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%

Ez csak a kormány megfélelmítő és befolyásoló propagandája hogy te attól hordozó vagy. Csak egy vírus nem úgy működik ahogy orbi gondolja.

Persze te éljed rettegésben az életedet, mert potenciális gyilkos vagy, innentől örök életed végéig...

De a kérdésedre a válasz: Nem kaphatják el. Miért? Mert te se.

Akinek nem "termel" vírust a szervezete az nem fertőz.

Olyan létezik, hogy érintéssel átadhatod, de hogy most ezért bezárd magad és elvedd az életedet nincs értelme

2021. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hivatkozásokat is küldesz pls?
2021. márc. 23. 00:16
 3/12 anonim ***** válasza:
2021. márc. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, igy leszn egyre veszelyesebb vírusok
2021. márc. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az előző betegséged utáni védettséged egy idő után megszűnik, az ellenanyagok eltűnnek a szervezetedből (senki sem tudja biztosan, ez meddig tart, egyénileg is változó, általában 3-6 hónap közötti időtartamot mondanak rá, ezért adják pl csak pár hónapra érvényesen a védettségi igazolványt). Ha ezután újra elkapod valakitől a koronát, a megfertőződésed után pár nappal megint fertőzőképes mennyiségben üríted a vírust néhány napig, míg ismét le nem győzi a szervezeted. Na, amikor te megint koronás leszel (ha leszel), akkor kaphatják el tőled. Hogy a ruhádon hazaviszed meg ilyenek, amiatt nem kell aggódnod, már régóta az az álláspont, hogy felületekről nemigen lehet elkapni. A kézmosás azért nem árt, ez alap higiénia vírus nélkül is.

A fentieket minden nagyobb médium politikai hovatartozástól függetlenül egyöntetűen hangoztatta az utóbbi időkben.

2021. márc. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mehetsz, 10 nap után nem fertőzöl. komolyan ezt el kell mondani...
2021. márc. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem attól félek hogy az én betegségemet adom tovább. Hanem attól, hogy valaki, akivel találkozom covidos. Elkapom tőle, de nem lesz bajom, mert az én szervezetem védett, leküzdi. Ezt viszont továbbadhatom e olyannak aki nem küzdi le.
2021. márc. 23. 11:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem adod tovább
2021. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A propaganda szerint akkor is elkaphatja toled mas ha be vagy oltva es akkor is ha nem is vagy beteg, nem vagy fertozott es ezert kell a maszk mar 1 eve mert ennyi ido alatt nem lehetett megszabadulni egy virustol amibol 2 het alatt kigyogyulsz es a maszk pedig elmeletileg gatolja a terjedest.
2021. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerint megtörténhet
2021. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!