Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Barátomnak van hastífusz és...

Barátomnak van hastífusz és hepatitis A ellen védőoltása, de hordozóként hazahozhatja nekem és elkaphatom? Vagy nem áll fenn ennek a veszélye?

Figyelt kérdés
Afrikába utazik 10 napra, megkapta ezeket a védőoltásokat.Sehol sem találok arra információt, hogy Hordozóként hazahozhatja nekem? Mármint hogy belekerül a vírus, őt nem fertőzi meg, de ott marad és átterjed rám? Nagyon durva dolgokat olvastam ezekről és nagyon nem szeretném elkapni.Kell tenni valami óvintézkedést, ne találkozzak vele egy két hétig, vagy nem kell ilyentől tartani?

2012. nov. 14. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kaphatsz tőle, hiszen azért kapta a védőoltást, hogy ne kapja el ő se. Olvass egy kicsit a védőoltásról, annak hatás mechanizmusáról.
2012. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!