Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma vették le egy anyajegyem,...

Ma vették le egy anyajegyem, és eléggé félek, hogy csináljam hogy jó legyen?

Figyelt kérdés

Tehát a köldököm fölött pár cm-re volt egy kb 4-5 mm átmérőjű, szintén 4-5 mm magasan kiemelkedő anyajegy. 21/L vagyok, de kiskorom óta iszonyúan utáltam. Egyszer majdnem le is vágtam mert bele akadt a ruhám.

Tehát, ma végre levette egy privát klinikán egy nagyon igényes plasztikai sebész. Kimetszette és 3 öltéssel majd elvarrta. Mondta viszont, hogy nagyon vigyázzak, ne hajladozzak, ne sportoljak stb, mert bevérezhet, vagy nem szépen gyógyul majd a seb. Felírt erős fájdalomcsillapítót is szükség esetére, ennek ellenére abszolut nem érzek semmi fájdalmat vagy ilyesmit azon a helyen.

Hazafele elég sokat kellett gyalogolnom, de vigyáztam nehogy rossz mozdulataim legyenek. Azóta pedig az ágyban fekszem és nem nagyon merek járkálni, nehogy nagy csunya heg maradjon.

Szerintetek lehet minimálisan mozogni? Vagy milyen tapasztalataitok vannak?

Egyedul vagyok itthon és nem érzem valami jól magam, így utólag eláraszt a félelem (még akkor is, ha nagyon fel voltam készülve erre az egészre.



2021. ápr. 1. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Erős fájdalomcsillapítót? Jó szakember lehet...
2021. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem szedtek már le a hátamról, derekamról, térdemről, tenyeremről, de soha nem kellett fájdalomcsillapító, pláne nem erős. Általában 2 hét után szedik ki a varratokat, addig úgysem tudsz egy helyben feküdni. A csúnya hegesedés sokkal inkább múlik a bőrtípuson, mint azon, hogy mit csinál ilyenkor az ember.
2021. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!