Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez valamilyen hormonális...

Ez valamilyen hormonális problémára utal?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve elkezdtem hízni, úgy, hogy semmi nem változott az életmódomban. Nálam ez előfordult, nehezen tartom a súlyomat. Eleinte nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de aztán észrevettem, hogy szinte csak hasra híztam, ami rám egyáltalán nem jellemző. Homokóra alkat vagyok, mindig fenékre, combra híztam világéletemben. Az energiaszintem is nagyon alacsonyan volt, rengetegszer ébredtem fáradtan.

Próbáltam egyre kevesebbet enni, de eleve nem ettem sokat, most pedig közel három hete valami "beütött", alig vagyok éhes. Képtelen vagyok ételt leerőltetni a torkomon, nehézkesen szedek össze napi 500 kalóriát, annyira nem esik jól semmi. Furcsa módon annak ellenére, hogy ez három hete tart, semennyit nem fogytam. Mellette próbálok legalább vitaminkészítményeket magamba tömni, hogy ne épüljek le teljesen, de ez nem állapot. Mire utalhat ez az egész? Ezek a tünetek vajon összefüggnek?


2021. ápr. 1. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Képtelenség megtartani a súlyt ennyi kalóriával. Hazudsz. Nem létezik. Esetleg nagyon elszámoltad magad a tápértékekkel.
2021. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arra is nagyobb esélyt látok, hogy csak elfelejted az étkezéseket (memóriazavar). Kizárt, hogy nem fogysz.
2021. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Nekem is volt olyan időszakom, amikor alig tudtam valamit megenni - lelki problémák miatt - de én egy hét alatt kb 1,5 kilót, egy hónap alatt pedig több mint 6 (!!!) kilót fogytam.


Én személy szerint képtelenségnek tartom, hogy nem eszel szinte semmit, és egy kilót sem fogytál 3 hét alatt.

2021. ápr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pedig nem kamuzok :( Már tavaly július óta számolom a kalóriát, mert heti 3-4x konditerembe jártam súlyzós edzéseket csinálni, otthon meg evezőgépeztem, és így is ment fölfelé a súlyom (és nem az izomnövekedés miatt, mert a nadrágjaim is egyre kevésbé jöttek rám...). Azért kezdtem számolni, hogy lássam, hol cseszem el. Mostanában pedig naponta egyszer tudom rávenni magam az evésre, meg mellé órák alatt megiszok egy jó erősen felvizezett fehérjét löttyöt, de már attól is szinte rosszul vagyok. Vizet is nagyon nehezemre esik inni, teával (zöld tea, natúr) tudok magamba erőszakolni folyadékot.
2021. ápr. 1. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
De ez fizikai/biokémiai képtelenség. Mondom, nagyobb esély van arra, hogy elfelejted az étkezéseket. Az is egy lehetőség, hogy alvajárás közben eszel. Az alultápláltság alvási problémákat okoz.
2021. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A férjemnek valószínűleg feltűnne bármelyik, nem egyedül élek. Konkrétan rám romlanak a kaják (a férjem sok mindent külön eszik, mert gluténérzékeny). De én értem, hogy ha valakinek ez hihetetlen, de most azért idejönni, hogy azt állítsátok, hogy hazudok, az nektek miért öröm? El lehet képzelni, hogy nem örülök a helyzetemnek, fogalmam sincs, mit csináljak. Itt jelenleg nagyon nehéz eljutni orvoshoz, jó lenne, ha legalább tudnám, merre induljak.
2021. ápr. 1. 22:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Oke, akkor fordulj orvoshoz. Mindenesetre olyan betegseg nem letezik, ami ennyire csokkentene a napi kalorialimitet. Jobbulast!
2021. ápr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!