Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vércsoportú vagy?

Milyen vércsoportú vagy?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 2. 14:26
A kérdező szavazást indított:
A, RH+.
A, RH-.
B, RH+.
B, RH-.
AB, RH+.
AB, RH-.
0, RH+.
0, RH-.
35 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom,hogy tudhatom meg ezt?
2021. ápr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 1-es:

szerencsés esetben a nagyszüleid vércsoportjából ki lehet következtetni.

2021. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
A 2-es elég hülyeséget mondott, ezt még a szülők vércsoportjából is csak nagyon nagyon ritkán lehet biztosra kikövetkeztetni, a nagyszülőkéből pedig pláne nem, az nem könnyebb, hanem nehezebb.
2021. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sőt, jobban belegondolva, szerintem még a szülők vércsoportjának ismerete se elég hozzá, semmilyen helyzetben, hogy abból a gyereküknek a vércsoportját biztosra megmondjuk.
2021. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az 1-es részére pedig a korrekt válasz: Pl. ha elmész vért adni, akkor az OVSZ ott meghatározza mindenképpen, és valószínűleg meg is mondják neked. B verzió, hogy hogyha valami miatt kórházba kerülsz, és olyan a helyzet, hogy előfordulhat, hogy vérátömlesztésre lesz szükség, akkor ott is meg fogják határozni a vércsoportodat, és akkor ott is megkérdezheted az orvostól.
2021. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Egyébként voltam már műtéten is és az ambuláns lapomon nem volt feltüntetve a vércsoportom.

Pedig elvileg tudniuk kéne,tudják is?

2021. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Több dolog is elképzelhető. Egyrészt, attól, hogy meghatározták, nem biztos, hogy beírták oda, bár ez kissé hanyag hozzáállás, de valószínűleg szabálytalannak nem szabálytalan, a világ pedig nem dől össze tőle, mert ezt meg lehet határozni újból. Ezen kívül nem minden műtétnél készülnek vérrel, ha nem voltál vérszegény (közeli) állapotban, és nem nagy műtétről volt szó, akkor simán lehet, hogy nem is készültek vérrel. Azért a vér az nem olyan, amit ha kell ha nem betartalékolnak, hátha mégis fog kelleni.
2021. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!