Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Novemberben voltam covid-os,...

Novemberben voltam covid-os, most megint érzem a tüdőmet? Lent

Figyelt kérdés
Novemberben átestem rajta ,25 éves létemre annyira nem terített le, közepesnek mondanám. Utána indokolatlan fulladásaim voltak olykor esténként, úgy éreztem elmúlt. Vizsgálaton is voltam, teljes EKG, szívultrahang, tüdő vizsgálatok és mind jó eredményt hoztak. (Fokozott kötelezettség a jobb lebenyben, ennyit írtak, de azt mondták az rendben van.) Körülöttem nagyon sokan elkapták a brit variánst most, de a lényeg az, hogy két napja szakadozottan kohogok elég rendesen. Abszolút nem vagyok levert, van erőm és étvágyam, este edzettem is és bírtam mindent. Kérdés : ez a tüdőfájdalom már covid tüdőgyulladás attól, hogy nincs más tünetem, vagy csak a két nappal ezelőtti nagy túra a szélben leizzadva okozza (Hollókő környéken jártunk.) Ez életszerű, hogy minden előzmény és levertség ellenére egyből ráment volna a tüdőmre és kinyir? Vagy nem ilyen egyszerű ? 25F

2021. ápr. 7. 02:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel írtad,hogy kivizsgáltattad magad a covid után és minden rendben ,én inkább arra tippelnék,hogy benyeltél valamit (akár megint covid,akár bármi más) . Nem kell rémeket látni ,köhögés miatt nem fogsz meghalni ,de azért orvoshoz menj el és feküdd ki otthon. Persze ha fulladsz is akkor mentőt kell hívni,de a köhögés egyébként sem azonos a tüdőgyulladással .
2021. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen egyszerű, még ne temesd magad. Sokféle infó kering a neten, mennyi ideig védett az, aki átesett rajta. November régen volt.

Olyant is olvastam, hogy sok gyógyultnál pár hónappal később újra jelentkeztek panaszok.

Orvosodat mindenképpen hívd fel! Lehet, csak meghűtötted magad, és semmi komoly. Ha könnyedén átvészelted akkor, nem hinném, hogy súlyosabb lenne most, ha mégis koronavírus. De ne kockáztass!

2021. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de például én soha sem köhögök.


Amióta elkezdődött ez az egész, már több mint 1 éve rettenetesen figyeltem, hogy mikor mért köhögök és egésszen 1 hónappal ez előttig, csak is kizárólag akkor köhögtem ha félre nyeltem.


1 hónapja meg covidos lettem és emiatt.


Nem biztos, hogy covid. Már miatt is köhöghetsz, de egy elég erős jel lehet szerintem.

Főleg hogy igazából a vírus megjelenése után összezavaró hírek jönnek a betegség utáni védettségről, meg most azt mondják sok helyen hogy az új brit variáns akkor is ugyan úgy megfertőzhet ha a régin átestél.

2021. ápr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én a covid miatt kaptam 2 oldali tüdőgyulladást,a hátam fájt, a mellkasom, csak kapkodni tudtam a levegőt,és lázam volt 8 napig naponta többször is.Mellkasröntgen mutatta ki, hogy megtámadta, és antibiotikumot kellett szednem 14 napig (mellette a favipiravirt a covidra). Ez 3 hete, és köhögés,meg nem tudom magam terhelni, pl lépcső, és a mellkasom érzem hogy fáj tőle. Ha el is kaptad, nem nyír ki,kérj beutalót az orvosodtól mellkas vizsgálatra. Ha az van, akkor mihamarabb kiderüljön.
2021. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4#


Nekem ezekkel a tünetekkel rögtön a mentőt hivatta a háziorvosom.


Téged így elküldtek valamilyen rendelőbe mellkasvizsgálatra?

2021. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!