Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » CoVid utáni torz ízlelés...

CoVid utáni torz ízlelés illetve szaglás - mikor jön helyre?

Figyelt kérdés

Október elején elkaphattam a vírust. 1,5 hétig semmi szagot és ízt nem éreztem, aztán szépen fokozatosan elkezdtem érezni mindkettőt, csak az a baj, hogy nem úgy, mint régen. A kedvenc ételeim, italaim lettek elviselhetetlen ízűek...

Lassan eltelik fél év, de még mindig nem történt semmi változás. Elmúlik ez valaha?



2021. ápr. 8. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanez a bajom. Novemberben kaptam el, 1 hónapra teljes ízlelés- és szaglásvesztés, aztán decembertől februárig valamennyire éreztem szagokat és ízeket, akkor még nem torzult. Na onnantól megint semminek nem érzem az ízét, a jó illatot büdösnek, a kávét öregszagúnak, a büdöset pedig édes illatúnak érzem.


Nem tudom jobb lesz-e... így még, hogy nekem már jobb volt és megint élmény, pedig nem voltam újra covidos (teszteltem) még elkeserítőbb.


Orvossal te nem beszéltél? Én még nem, de majd a Nasotasone orrcseppet lehet kipróbálom, azt a nyálkahártya-gyulladásomra használtam régen, hátha jó lenne megint. Vényköteles.

2021. máj. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyrejött azóta nektek? Nekem lassan egy éve tart de semmi javulás.
2022. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok:

Nem jött helyre sajna. Valamit érzek már mondjuk, de többnyire csak torzan. A banánt, marcipánt, a tejet, a sajtot pl érzem normálisan. Már megszoktam a torz ízeket, különbséget tudok tenni köztük. Már annak örülnék, ha ez maradna.


Egyébként próbáltam a Nasotasone orrsprayt, vitaminos orrsprayt, Milgammát, talán valami egyéb, azt hiszem A-vitamint, szagtréninget, de nálam nem ért semmi semmit.


A vitaminos orrcsepp nevét talán még vissza tudom keresni. Szeretnéd kipróbálni, leírjam neked?


Mielőbbi gyógyulást kívánok! Egyébként te torzul érzel valamit?

2022. okt. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindent torzul érzek, nagyon néha bevillan 1-1 dolognak az íze. 9 hónapos a kisbabám (terhesen voltam covidos…) és a hozzátáplálás során 1-1 üveges bébiételnél érzek egy pici rendes ízt. Pl sütőtök. Alapízekez érzek mint pl sós édes. Stb. Érzem a málnás sütin hogy édes de hogy málnás azt már nem
2022. okt. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hasonló! Az alapízek nekem is megvannak szinte az eleje óta. Nekem ízek nem villanak be.

Átérzem a helyzeted, mert 2 hónapos volt a kislányom amikor covidos lettem, most 2 éves, de van amit a szintén sérült ízlelésű és szaglású férjemmel is megkóstoltatok, hogy szerintem jó-e. Sok dolog landolt sajna a mi hasunkban inkább vagy a kukában, mert nem merem odaadni neki.


Pl múltkor húzóra kb 1 dl romlott tejet ittam a kávémmal, de éreztem, hogy valami nem oké, savanyú volt. A férjem azt is érezte, hogy büdös. Szóval remélem azért a jövőben is észre vesszük, ha valami nem oké.

2022. okt. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!