Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok kakilni már egy...

Nem tudok kakilni már egy hete csak tartogatom mert hiába nyomom nem jön ki (tudom gusztustalan) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 19:01
1 2
 1/12 Hellmano ***** válasza:
78%
Napi Kakamanó kérdése :) Nem unod még ezt a sok "szart"? :D
2021. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Székrekedésed van. Több bevált módszer is létezik e panasz megszüntetésére, többek közt hashajtó, beöntés, későbbiekben több rost fogyasztása...
2021. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hashajto helyett szekletlazitot kene beszerezned ugy altalaban. Most akut esetre talan hashajto kene egy het utan, de ne szennasat, valami enyhet.
2021. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. ápr. 9. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Kreatin. Testépítők szedik és időseknek is ajánlott, az izomvesztést gátolja. És funfact: ha túl sokat eszel belőle, negyed órán belül híg állapotban távozik belőled MINDEN. (Por állagban fél kávéskanálnyi is túladagolásnak számíthat, tabletta formában talán 2-4 is kell belőle.)
2021. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
PErsze... és még nem vagy vele az orvosnál.
2021. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Elazur ***** válasza:
100%
Fontos, hogy használj Laxans kúpot székelés előtt, mert a széklet most kemény, besült. A kúp meglazítja, könnyebben ürül, nem jön ki az aranyered. Nővér vagyok.
2021. ápr. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a kúpot tudom javasolni. Hashajtóval semmiképp ne próbálkozz, mert a besült dugó visszatartja a kifelé igyekvő híg székletet, és igencsak csúnya görcseid lesznek. És máskor semmiképp ne halogasd ilyen soká. Ha a második nap sincs székleted, azonnal tegyél valamit!
2021. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szia! Ezzel a problémával én is évekig küzdöttem kamaszkoromban,nekem a rekord 8 nap volt, de akkor már kemény volt a hasfalam is.

Ami bejött és a háziorvosom tanácsolta: éhgyomorra egy nagy pohár langyos vagy meleg víz és utána ne egyél semmit egy darabig. Ilyenkor elkezdenek dolgozni a belek. Amikor hat, a WC-zéslehet, hogy keserves lesz, mert kemény, besült a vége (bocs),de majd kijön, csak türelem.

Sokkal többet kell inni, általában is, amit szeretsz, bármi jó,csak folyékony legyen. És kell találni egy idősávot,amikor ráérsz pl. wc-n ülni, ezt tudatosítani kell magadban,hogy most van idő erre. Sokszor csak az a baj, hogy nincs idő erre. Nem a wc-n kell erőlködni,csaknyugodtan pihenni kell a szobában és majd jönni fog az inger, hamar be tud állni magától egy rendszer.

Ami még fontos: mozogni kell, pl.sportolni:futni,úszni, stb.,mert az üléstől lelassul az ember bélmozgása.

Kitartás! Nekem 20 éve nincsenek ezzel problémáim.

2021. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz! Ne laikusokkal gyógyítgasd magad.
2021. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!