Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csak sportolok s nem...

Babyka07 kérdése:

Ha csak sportolok s nem változtatom az étrendet menyi az esélye a fogyásnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20 kg-t szeretnék fogyni eddig az étel váltást nem kezdtem el de a mozgást hivatalosan is hétfőtől kezdem! Akkor is lehet eredményes vagy csak a 2 együtt működik? Köszönöm szépen előre is válaszotokat.

2021. ápr. 9. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogyas legfokepp az etkezesen mulik.

De mivel neked nagy sulyod van (gondolom abbol, hogy 20kilot leakarsz adni), mar a plusz mozgassal is fogysz majd valamennyit. Aztan szepen megall..

Tehag mindenfelekepp kaja valtoztatas!

2021. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy jó ötlet. Tavaly egész nyáron jártunk biciklizni a férjemmel. Ő ugyanúgy evett és egy dekát nem fogyott, én számoltam a kalóriákat és heti 1 kg leugrott. Most már ő sem zabál, hanem megválogatja mit, mennyit, mikor eszik, most” használ” a bicikli neki is. Régen én sem figyeltem a kajára, heti több órát tornázta és nem fogytam. Én azt tapasztalom hogy a kettő együtt ér valamit. Ahhoz hogy csak így fogyj nagyon sokat kellene sportolni de 20 kiló plusszal nincs értelme és nem is bírnád mert edzetlen vagy. Miért ne figyelhetnél a kajára is? Mi tartana vissza?
2021. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kettő együtt működik, pontosabban az egesz nagyon egyszerű, ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel, fogyni fogsz (ez egészséges embernél van így, nyilván különböző betegségek ezt befolyásolják - pl .cukorbetegség, gluténérzékenység stbstb). Vagyis ha mondjuk elkezdesz futni és annyit le tudsz dolgozni hogy fogyj, akkor lehet. De általában a kettő együtt hozza meg az eredményt.
2021. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséged szempontjából mindenképp nagyon jó, hogy elkezdesz mozogni, de fogyáshoz önmagában nem elég. Az elején lemehet pár kiló, de étrendváltás nélkül hosszútávon nem fog működni. Ráadásul ha sok rajtad a túlsúly és nem vagy edzésben, akkor nem biztos, hogy egyből elég intenzíven tudsz sportolni, tehát elég kalóriát tudsz elégetni. Az ízületeidre vigyázz.


Étrendben én azt javasolnám, kis lépésekben haladj. Fokozatosan csökkentsd a cukrot, cseréld néha a köretet zöldségköretre, sertés helyett csirke stb. Kis változtatások nagyon sokat számítanak.

2021. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb semennyi. Fogyáshoz kalória deficit kell!!!
2021. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!