Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatalok, befogjátok magatokat...

Fiatalok, befogjátok magatokat oltani?

Figyelt kérdés

Én igen

Gondoltam megkérdezem ki hogy gondolja



2021. ápr. 11. 20:53
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
65%
Nem járok sehova közösségbe, állatokkal dolgozom nap mint nap távol az emberektől, havonta 1-2x kell intéznem közöttük bármit is, akkor maszk minden, figyelek magamra. Így kevés esély van arra, hogy elkapjam, amúgy megy az online oktatás, szülein intézik a többi dolgot de ők is vigyáznak magukra, szóval délelőtt sulizok, délután meg állatokkal dolgozom távol az emberektől, teljesen jól megvagyok végzősként, kicsit húzósabb nekem így a tanulás, de ha nagyon nem megyek emberek közé és a családom sem, akkor sokkal kevesebb az esélye, hogy elkapom, azon kívül egészséges vagyok, egészségesen étkezem és minden nap sokat mozgom, kialszom magam. Minek legyen testidegen anyag a szervezetemben, ha nem szükségesek? Ha az lesz, akkor nyilván muszáj lesz nekem is, de amúgy tudom hogyan működnek az oltások, amíg nem muszáj nem oltatom be magam.
2021. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
57%

Nem mindenki él elszigeteltségben.

Online oktatás nem lesz sokáig (sajnos-vagy-nem).

Ráadásul sokan boltokba járnak, tömegközit használnak, lépcsőházban élnek, olyan területen mozognak, ahol elkerülhetetlen a közös és zárt levegő másokkal.


"Minek legyen testidegen anyag a szervezetemben, ha nem szükségesek?"

Vegyük pl a fogkefét. Testidegen anyag a fogkrém is és mégis használod. Mert szükséges.

Testidegen anyag pálinka, ami gyakorlatilag egy idegméreg, aztán gondolom már találkoztál vele, pedig szükségtelen is.


Az oltás jótékony hatása, hogy ha elkapod a betegséget, enyhébb tünetekkel fog küzdeni a szervezeted az antitestjei miatt. (Ahogy a BCG és egyéb oltások esetén is). :)

2021. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
72%

31 vagyok.

Kedves 32!

"Online oktatás nem lesz sokáig (sajnos-vagy-nem)." , mindegy, mert leérettségizem és levelezőre megye a meló miatt.

"Vegyük pl a fogkefét. Testidegen anyag a fogkrém is és mégis használod."

A fogefe nincs közvetlenül a szervezemben, nem adom be magamnak vénásan, ahogy a fogkefét sem. Az, ha véletlenül lenyelem a fogkrémet (ami nem fordul elő az esetek 99%ban), végigmegy az emésztőrendszeren, erősen savas és lúgos közegeken, enzimek bontják le az anyagot.

"Testidegen anyag pálinka, ami gyakorlatilag egy idegméreg, aztán gondolom már találkoztál vele, pedig szükségtelen is."

Még sosem ittam pálinkát, és nem is tervezem.

"Az oltás jótékony hatása, hogy ha elkapod a betegséget, enyhébb tünetekkel fog küzdeni a szervezeted az antitestjei miatt. (Ahogy a BCG és egyéb oltások esetén is). :)"

Így van, de én bízom benne, hogy sikeresen leküzdöm, vagy el sem kapom a betegséget, az én felelősségem magamra, hogy beoltatom-e magam, főleg ha nem járok nap mint nap összefertőzni a többi embert, és ha bemegyek akkor is felelősen védem magamtól a többi embert és fordítva.


Emelt biológiából érettségizem, ne nézz hülyének, bele is látom mivel anyukám radiológus, tisztában vagyok a helyzetekkel. Anyumat rendszeresen tesztelik, eddig még nem fertőzödött meg, mert vigyáz magára nagyon, pedig sok koronással találkozott.

2021. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
77%
33 vagyok. ahogy a fogkrémet sem*
2021. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
69%

32!

Nem szárad le a szád amikor ilyen marhaságokat írkálsz?

Ennyi erővel ne vegyél fel ruhát és a lábad se érjen a földhöz, mert ezek mind testidegen anyagok?

És az hogy nem mindenki él elszigeteltségben, igen, így van. De most a 31es saját tapasztalatát leírta, ő abban él. Zavar? Nem mondta, hogy mindenki tegyen így, csak leírta vele mi a helyzet.

2021. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
68%

21 éves vagyok, engem már beoltottak.

A barátaim fele is regisztrált, a másik fele nem tervez még.

Én az egyetem miatt ovis környezetben mozgok, de egyébként is be szerettem volna oltatni magam.

2021. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Harminc ötöske! Nagyon szépen megkérlek, hogy értelmi szinvonaladnak megeröltető módon ne személyeskedéssel próbálj érvelni.
2021. ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Saját érveiddel magad ellen beszélsz :)
2021. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 Blaster123 ***** válasza:
86%
6 közeli haverom közül 5-öt már beoltottak (25-28 korosztály), 3 astra zenecát kapott, 2 pfizert. Én a héten kapok szputnyikot, a maradék 1 haveromat még nem hívták be.
2021. ápr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
65%
18 eves, alapbetegseg nelkul, elso oltason tul 👆
2021. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!