Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hatósági házi karantén elrende...

Hatósági házi karantén elrendeléséről szóló határozat mikor érkezik?

Figyelt kérdés
Hétfőn telefonáltak a Népegészségügyi Központtól. Adategyeztetés történt, utána email címet kértek, mondták, hogy majd arra küldik ki a karantén elrendeléséről szóló határozatot. Azóta semmi sem történt, de az első tünetek megjelenésétől számított 10 nap pár nap múlva letelik, vagyis a karantén is. Arra lennék kíváncsi, hogy másnak is később jött csak a határozat? Vagy esetleg rossz emailre küldték ki? Egyáltalán meddig tart a karantén? A 10. napon éjfélig? Vagy hogy számítják ezt?

2021. ápr. 22. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengetegen meg sem kapták, köztük én sem. Kiszámíthatatlan az egész.


Tünetek megjelenésétől számítva 10 nap a karantén.

2021. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi 2x voltunk eddig hatósági karanténban, egyszer sem küldtek semmit. Ez a 10 napos meg nem feltétlenül igaz, az orvos oldhatja fel és csak akkor ha már tünetmentes vagy x napja
2021. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tünetes fertőzött vagy, akkor nem jár le 10 nap múlva automatikusan a karantén. Ha elmúlnak a tünetek, utána három nappal a háziorvos minősít gyógyulttá. Itt a 10 nap csak a minimum. Tehát ha hamarabb tünetmentes leszel, a 10 napot akkor is ki kell várnod, de ha 10 nap után még tüneteid vannak, meg kell várni a tünetmentességet + 3 nap.
2021. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1# vagyok. A hivatalos verzió a 10 nap, amiből 3 nap tünetmentes. A gyakorlatban nem kell megvárni a tünetmentességet. Rengeteg embernek vannak tünetei még hónapokig. Én 3 hétig voltam karanténban, a háziorvos az eltelt időre való tekintettel oldotta fel a karantént, de még most is vannak tüneteim. Ilyenkor már nem vagy fertőző.
2021. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem még csak nem is említette se a háziorvos, se az ántsz hogy lenne bármiféle határozat... a doki elmondta telefonban hogy 10 nap karantén, és ennyi.

Kéne erről kapni valamit? Ez új infó. :D

2021. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kéne igen :D de teljes a káosz. A határozazok 3/4-ét már ki sem küldik. Ennyi fertőzöttet nem bír el a rendszer.
2021. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó tudni, nekünk hétvégén telik le a karantén, de említés se esett ilyesmiről, vagy hogy a doki nyilvánít szabadnak, annyit mondtak hogy 10 napig ne menjünk sehova és hozzánk se jöjjön senki, ennyi. :D

(Tünetes pozitívak voltunk/vagyunk)

2021. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!