Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Esomeprazol (proton pumpa...

Esomeprazol (proton pumpa gátló) tabletta! Lehet véletlen kétszer vettem be az esti adagom (40mg-oS). Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Minden nap kell szednem savtúltengésre és néha fel is jön (reflux). Reggel és este. Ma elég fáradt vagyok szóval nem nagyon figyeltem, általában felírom az időpontot mikor vettem be, de este elfelejtettem. Lehet, hogy kétszer vettem be (de nem biztos, csak tegyük fel), akkor lehet valami bajom tőle? Nem merek most enni sem...

2021. ápr. 22. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszeri veletlen dupla adagtol biztosan nem lesz bajod.
2021. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Megnyugtattál kicsit.
2021. ápr. 22. 20:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, én eleve 80 mg-al kezdtem aztán négy hét múlva kellett 40 mg-ra csökkentenem, szintén reflux miatt.
2021. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, de én is 80-at szedek egy nap (reggel és este). A reggelit bevettem és felírtam, az estibe nem vagyok biztos hogy nem-e vettem be 2x, mert az úgy már 120mg egy nap... Vagy neked egyszerre kellett bevenni 80 mg-ot?
2021. ápr. 22. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem esténként kellett bevennem egyszerre, reggel nem kellett szednem, mert napközben nem volt problémám, csak éjszaka. De szerintem nem lesz probléma ha egyszer dupláztál, esetleg a holnap reggelit kihagyhatod.
2021. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor talán nincs baj. Elvileg este mindig páros számú gyógyszernek kell lennie (már csak egy levelem van), mivel ugye 28-as kiszerelés és napi kettőt szedek. Csak tisztára megkeveredtem, és elméleti szinten érdekelt, hogy nem -e okoz nagy problémát odabent. Köszönöm a segítséget neked is utolsó. Igen lehet az lesz, hogy reggel akkor csak egy felet veszek be a biztonság kedvéért. :) Meg amúgy a reggelit már jó régen vettem be, mert reggeli előtt javasolták, 5:20kor. Szóval talán nem lesz gond. Csak megijedtem, mert az írja a betegtájékoztató forduljak orvoshoz, dehát ilyenkor hova?:D Meg gondolom mindenre ezt írják.
2021. ápr. 22. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Neked se a gyomorsav-tultermeles a legnagyobb bajod, hanem a kenyszerbetegseg meg a hipochondria...
2021. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kényszerbeteg, de pánikbeteg és hipochonder igen, és emiatt (vagyis azóta) sok a savam. Az idegtől. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy ennek bármi köze van a kérdésemhez, hogy amúgy mitől van a betegségem, illetve ne te ítéld meg a bajom légyszíves.:) Köszi.
2021. ápr. 22. 22:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Másrészt meg az a normális szerintem, ha máshol épp nem tudok itt érdeklődök, mivel nem vagyok orvos és fingom nincs okoz-e problémát ha ebből kétszeres adagot veszel be, ígyis van elég gyomorbajom.
2021. ápr. 22. 22:53
 10/11 anonim ***** válasza:

... es csak porog rajta es porog es porog es porog...


Le van irva a gyogyszer hasznalati utasitasaban hogy mit kell tenni ha veletlenul tobbet vettel be. Leirtuk hogy nem lesz semmi egyetlen alkalombol. De te azert hozzairsz meg 5 kommentet, hogy akkor most 40 mg vagy 80 es akkor nektek mi volt es akkor pont 5:20-kor vetted be es most meg vagy ijedve es.... es .... es...


A panikbetegsegedet kezeltesd, es tarts egy honap szunetet az interneten, meglatod ujjaszuletsz.

2021. ápr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!