Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért piros és viszket mindkét...

Cybee kérdése:

Miért piros és viszket mindkét hónaljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy pár hete borotválkozás után bepirosodott mindkét hónaljam, viszketni kezdtek, és a bal oldalon még egy csomó is keletkezett. Utána olvastam, és azt tudtam meg, ha nem tűnik el pár napon belül a csomó, el kell menni dokihoz. Pár nap után eltűnt, a pirosság és a viszketés is elmúlt.

Most az utóbbi pár napban kezdett el megint viszkedni és bepirosodni, és fura a bőr tapintásra, plusz olyan, mintha hámlana.

Ez mitől van? Mivel lehet gyógyítani?



2021. ápr. 23. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a borotva miatt. Kiszáradt, lehet valami baktérium is odakerült, esetleg szőrbenövés. Fertőtlenítsd a borotvádat, cseréld gyakrabban, máshova nem tudom, hogy használod-e, lehet amiatt is. Használj testápolót, én régebben aloe verával kenegettem, mert nekem meg az új borotvák nagyon leszedték a bőrt és kipirosodott, illetve radírozz egy héten egyszer legalább. Ha nem múlik el, elképzelhető, hogy a dezodorra vagy érzékeny, abból is válassz olyat, ami kifejezetten érzékeny bőrre van.
2021. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!