Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan lehet kideríteni, hogy...

Honnan lehet kideríteni, hogy az extrém erős szédülést pánikbetegség, nyaki sérv, front-túlérzékenység, vagy esetleg ezek kombinációja okozza?

Figyelt kérdés

Sajnos mind a három van, pánikbetegség biztosan, nyaki sérvet nem tudom biztosan de jó esély van rá, mivel eléggé el van ferdülve a nyakam, illetve a frontokra is nagyon érzékeny vagyok.

És lassan egy éve időről időre (mostanság egyre gyakrabban) elviselhetetlen, riasztó mértékű szédülés kerít hatalmába, ami van hogy napokig kitart, állni nem bírok olyankor, olyan mintha a nyakamon ülnének, forog velem a világ, mintha be lennék rúgva vagy nem is tudom.

Hogyan lehetne kideríteni hogy ezt mi okozza, és mi rá a gyógymód? Másnak volt hasonló?

(Csak ez a három lehet, további vizsgálatok alapján másra nincs esély mert MRI, vérvétel stb. alapján makk egészséges vagyok amúgy.)



2021. ápr. 24. 15:52
 1/6 gublug ***** válasza:
Ha nyaki sérved van, akkor léci mond meg mely nyaki csigolyákat érinti?
2021. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gublug ***** válasza:
Bocsi. Kérdőjel nélkül.
2021. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy az van-e. Azt se hogy ha az van melyik csigolya pontosan, de a vállam vonalában kezdődik a ferdülés a nyakamnál.
2021. ápr. 24. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Az csak a csuklyásizom behúzása miatt ferde. Ha nyaki sérved lenne annak más a tünete. Szédülést még gégészeten is vizsgálnak. A pánikra van gyógyszer, a frontokra nincs.
2021. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor jól értem hogy a sérv nem okozhat szédülést és rossz közérzetet? Annak mi a tünete akkor?

Viszont benne az esetben jó eséllyel a pánikbetegség fajult el.

Köszönöm egyébként a válaszokat!

2021. ápr. 24. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:
De lehet a nyaki sérvtől is szédülés, de nem az elsődleges tünete.
2021. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!