Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szervezetem miért nem...

A szervezetem miért nem bontja le az alkoholt?

Figyelt kérdés

Mikor alkoholt iszok, mindig a gyomromba marad az ital és a szervezetem sosem tudja felemészteni. Addig a gyomromba marad amíg ki nem hányom. Az ismerőseimnek nincsenek ilyen problémái, nekik csak akkor fordul ez elő, ha túl sokat isznak.


Ez miért fordul elő? Lehetséges hogy genetikailag kevesebb enzimem van ami lebontja az alkoholt?


2021. ápr. 25. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Egy baráti kérdés: akkor mégis mi a fészkes fenének iszol? Nem kötelező. Én sem bírom, de én nem is ittam egész életemben összesen annyit amennyitől más egy este berúg.

Komolyan nem értem, mikor valaki nem bírja de azért iszik, mintha legalábbis az élete múlna rajta... Facepalm.

2021. ápr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

A vese bontja le az alkoholt.

Az alkohol méreg és a mérget a vese szokta lebontani/kiválasztani.

De ha hánysz miatta nem értem minek iszod...

2021. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A vese nem lebontja, hanem kivalasztja a dolgokat. A máj bontja az alkohol-dehidrogenaz enzimmel, amiből lehet neked kevesebb, mint pl az azsiaiaknak, akik híresen nem bírják emiatt az alkoholt.
2021. ápr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírom az alkoholt pedig már rég alkoholista lennék.
2021. ápr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!