Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok aludni?

Miért nem tudok aludni?

Figyelt kérdés

Szóval már tegnap éjjel se aludtam semennyit se, de tényleg, 0 percet kb. Most megint nem megy az alvás pedig korán feküdtem le.

Most akkor napokig nem fogok tudnj aludni? Még annyi hogy edzettem sokat, így elértem a túledzést, ezáltal ma sem edzettem hanem pihentem, és általában így már elmúlik, de most nem. Mi tévő legyek, holnap óráim is lesznek és nem akarok hulla fáradtan bejelentkezni... Ötlet??



2021. ápr. 28. 22:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Tipikus posztcovid tünet. :/
2021. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Komolyan mondod? Miért?
2021. ápr. 28. 22:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Annyira faradt vagy, hogy mar nem megy.

A 0 alvast ketlem kicsit, velem is volt, hogy rosszul voltam es verkodtem egesz ejjel, teljesen ugy ereztem hogy semmit se aludtam mert vegig hallottam a tv-t, de mikor reggel raneztem az oramra az alkalmazason keresztul lam volt ott azert feluletes alvas ha csak 2 ora is... de volt.

A teljes 0 percben azert ketelkedem mert amikor buli miatt 36 oran at fentvoltam mar mikroalvasaim voltak, illetve parom mar halucinalt is 48 oranal :D

Van, hogy ramtor ilyen alvaszavar es 2-3 napig 1-3 ora alvasokkal vagyok, (12 ora munkaban raadasul) napkozben is rosszul vagyok mar, este vergodom mert baromi almos vagyok megsem birok aludni.... de 3 napnal tovabb nekem ez sose tartott, megprobalok nem ra gorcsolni, elkonyvelem hogy csukott szemmel fekudni, pihenni is jobb mint mondjuk tvzni, netezni es egyszer csak visszaall.

Fekudj, "pihentesd" a szemed, el fogsz egyszer csak aludni. Ne azon gorcsolj hogy muszaj aludni mert akkor nem fog menni.

2021. ápr. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
A túledzés sajnos könnyen okozhat alvási nehézséget. Nem stresszelsz mellette, vagy szorongsz valami miatt?
2021. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
posztcovid tunetet az alvaszavar miatt irtak szerintem:)
2021. ápr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
75%
Igyál egy pohár sört
2021. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#3 Igen, csak mivel amint mondtam, hogy nekem iskola van, és elég sok számonkérés szokott lenni, ezért nem engedhetem meg magamnak hogy ilyen alvásminőség mellett jelentkezzek az órákra, valamint a családommal is ingeültebb vagyok sokkal (bár tudom hogy akkor ezt így nem tudom nagyon befolyásolni), ezért kéne rá valamk gyors megoldás...
2021. ápr. 28. 22:59
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy stresszben vagy. Amikor egyszer engem középsulis koromban felidegesített az angoltanár, én sem aludtam két napig.

Majd egyszercsak elmúlik a feszkó,ha nálad is erről van szó,és akkor fogsz tudni aludni.

Amúgy vacsora után igyál tejet, vagy valamikor napközben, az kellőképpen álmosít szerintem. Meg amúgy jó magnézium is van benne , jó a feszkó ellen az idegrendszerednek. Hidegen is jó rögtön ahogy kiveszed a hűtőből, nem kell megmelegíteni, egyszer már fel volt forralva, onnan lett visszahűtve. Tehát hidegen, rögtön, ahogy kiveszed, úgy is jó, csak vigyázzál, mert ne igyál túl sokat egynap, mert túl drága. Én amikor felfedeztem, hogy mennyire jó a tej, meg anyám+mamám is ugye minden nap issza a kávéba', akkor, na, szal, egy nap volt akár asszem talán, hogy két bögrével is megittam, aztán anyám mondta, hogy ahhoz drága, akkor visszavettem. Asszem csészényit lehet. De nem túl nagy csészényit; szóval az a lényeg, hogy annyit ihatok belőle,hogy attól még egydoboz sokáig kitartson.

2021. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#4 Igen, máskor is volt már ilyen, komolyabb túledzés, de akkor kihagytam 1 napot az edzésből és ah alvás ugyanúgy ment tovább, de most nem, ezert nem ertem..
2021. ápr. 28. 23:00
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem érzem magam különösebben stresszesebbnek mint máskor, persze van hogy ideges vagyok neha a nap folyaman, de mindenkivel elofodrul
2021. ápr. 28. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!