Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fejlhalgatót használni hány...

Fejlhalgatót használni hány percig biztonságos használni?

Figyelt kérdés

102 decibel a fejlhalgatóm érzékenysége.

Kb mekkora hangerőn és max hány percig érdemes zenét hallgatni a hallás csökkenés elkerülése végett?


2021. ápr. 29. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

85 decibel már hosszútávon káros, például egy munkahelyen 8-12 órás műszakban. Én azt mondanám, hogy egy fejhallgató esetében 100 decibel az irdatlan sok, úgyis érzed mi az ideális a fülednek, ami még nem terheli, nem zsong tőle, stb

Találd meg azt és úgy használd, vagy annál kicsit alacsonyabb hangerőn. Ha biztosra akarsz menni, 1-2 óránál tovább egyidejűleg nem járatod a füleden, vagy tarts egy csendesebb szünetet, vagy hallgasd halkabban.


Én a buszon szoktam főleg, meg sokszor itthon is, de sosem tolom túl a hangerőt, ha mégis arra van igény, akkor is csak ésszel és nem órákon át.

2021. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az erzekenysége 100 dB/mW.

Ez csak annyit jelent, hogy 1 mW villamos teljesítménnyel meghajtva 100 dB hangnyomást állít elő.

Csak rajtad múlik mennyire hangosítod fel, a max hangerő meg attól függ mekkora az impedancia, és mekkora kimeneti feszültséget és teljesítményt tud a készüléked az adott frekvenciatartományban.

Érdemes olyan fejhallgatót választani, aminek jo a passzív zajszigetelése, így a külső háttérzajt nem kell plusz hangerővel elnyomnod.

2021. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, egy nagyméretű jól szigetelt fejhallgató nem csak kényelmesebb, de lehetővé teszi, hogy kisebb hangerőn használd akár zajos környezetben is, ahol más esetben hangosabban kéne használnod. Én is ezt javaslom. Kényelmes, zajmentes és általában jó a hangzása is. Ellene szól, hogy viszonylag nagy méretű és nehezen hallod, ha valaki épp Téged szólongat, de ez már használati környezet specifikus.
2021. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!