Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem bírja a fülem a...

Miért nem bírja a fülem a fülbevalókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 26 évig bírta a fülem a fülbevalókat, egyedül az ezüst volt az amit kicsi korom óta nem viselt el. Azonban az arany, a bizsu soha nem okozott gondot, aztán hirtelen ez megváltozott. Se bizsut (ezt még meg is érteném) se aranyat nem visel el a fülem. Gyakorlatilag egy órán belül már érzem, hogy fáj. Imádtam a fülbevalóimat, így kb pár havonta egy napra, ha nagyon olyanom van, beteszek egyet. Sajnos ilyenkor még napok múlva is érzem, hogy picit fáj.


Mi lehet az oka, hogy mindig begyullad, ha előtte 26 évig semmi baja nem volt? Szilikont is próbáltam, attól is begyullad, tehát nem maga a fém a baj, hanem maga a tárgy. Ez változhat? Járt valaki így? Van rá megoldás? Olyan szívesen hordanék fülbevalót... :(


2021. ápr. 30. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Az allergiás reakciók akármikor kialakulhatnak valamitől.

Nem velünkszületett fix dolog.

Egyes allergiákat kinőhetünk, de van amit felnőtt korban jön ki.


Ha mindig begyullad, be hordj benne ékszert. Egy ideig csak annyira tedd be, hogy ne nőjön össze. Hidrogénperoxid , vagy betadinos ápolást célszerű lenne végezni 1-2 hétig, hogy teljesen regenerálódni tudjon.

Utána kísérletezhetsz, mit bír el.


(Attól is lehet ilyen hogy szorosan volt benne az ékszer )

2021. máj. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A ne hordják kis ideig nem megoldás, van amikor egy évig nincs benne... több típust is próbáltam. Tehát a szorosság sem lehet probléma. Az allergiáról tudtam, hogy kialakulhat, viszont fura, hogy full szilikontól is ilyen. Szóval sajnos passz, hogy mi az ok. Azért köszönöm a válaszod.
2021. máj. 1. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!