Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Autoimmun betegek! Beoltatjáto...

Autoimmun betegek! Beoltatjátok magatokat covid ellen?

Figyelt kérdés
Ha kommentben leírjátok, hogyha igen, akkor mivel, ha már beoltattad, milyen mellékhatás volt, ha volt, mi a diagnózisod, illetve bármilyen érvet/ellenérvet az oltás mellett, vagy bármit, amit fontosnak tartasz, nagyon megköszönöm.🙂

2021. máj. 1. 17:29
A kérdező szavazást indított:
Igen, már beoltattam magam
Még nem kaptam oltást, de fogok
Nem oltatok
Még nem döntöttem
23 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
nyomjátok,magatokba .
2021. máj. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

SPA, Moderna, semmi mellékhatás.


Az autoimmun betegség jelentősen súlyosbíthatja a COVID lefolyását, így mindenképpen jobb azt megelőzni. Szerintem ennél több érvre nincsen szükség.

2021. máj. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Sclerosis multiplexes vagyok 7 éve. 2 napja kaptam meg a második Pfizerem. Se az első, se a második után nem voltak erős mellékhatások. Az első után egy pár napig fájt a szuri helye. A másodiknál ez a fájdalom kb 2 óra múlva el is múlt.:)

Azért oltattam be magam, mert egy tőlem 3 évvel idősebb szintén sclerosisos barátnőmet elvesztettem a korona által, pedig ő is csak 24 éves volt. :( Ekkor tudatosult bennem, hogy inkább a szuri mellékhatásit kérem, és nem a koronát.:(

2021. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Be akarom oltatni magam, de csak a Moderna vagy a Pfizer vakcináját fogadom el a betegségem miatt, ezekből viszont nagyon kevés van, szóval próbálnak rábeszélni a többire.

Ha egészséges lennék, beadatnám bármelyiket, de így nem merek kockáztatni, főleg úgy, hogy Sputnyiknál meg a Sinopharmnál kifejezetten a gyártó is mondta, hogy lehet, hogy autoimmun betegeknek nem a legjobb választás.

Az AstraZenekán még gondolkodom, azzal kapcsolatban az az egy ellenérvem van, hogy a hatékonyságát mindössze 60-90% közé teszik, a Pfizerre és a Modernára viszont 90% feletti hatékonyságot írtak.

2021. máj. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Pajzsmirigy és itp-beteg vagyok. A Szputnyikot pajzsmirigyeseknek nem ajánlják, úgy olvastam. Az itp miatt meg az Astrazeneca nem ajánlott (és a Johnson & Johnson sem). Az mRNS alapúhoz nincs bizalmam, de ha az utazást ehhez kötik, valószínűleg felveszem. A kínait lehet, hogy elfogadnám, de azzal itt nem oltanak (külföldön élek).
2021. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én SLE BETEG VAGYOK, még nem oltattam!
2021. jún. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6! Miért nem oltattál még, ha nem titok? Ezek szerint fogsz?
2021. jún. 7. 09:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, gondolkodom még mindig
2021. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Esélytelen.
2021. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Aki nem, miért nem?
2021. jún. 7. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!